Zbiórki

Beata Węglińska, Nowa Dęba

Proszę o pomoc w poniesieniu kosztów leczenia

Mam na imię Beata, 43 l. Jestem mężatką, mam 20-letnią córkę, Weronikę. We wrześniu 2018 r. usłyszałam diagnozę - ZŁOŚLIWY NOWOTWÓR PIERSI. Był to dla mnie ogromny cios. Rak okazał się bardzo agresywny - G3 podtyp HER 2+. Leczenie odbyłam w oddalonym o 200 km od mojego miejsca zamieszkania Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Obecnie jestem częstym gościem różnych poradni kontrolnych (usg/mammografia, echo serca, usg jamy brzusznej) i odbywam stałe wizyty onkologiczne w Krakowie. Chcę też skupić się na innych rzeczach, wszyscy wiemy jak ważna jest psychika w chorobie. Przed zachorowaniem byłam bardzo aktywna - taniec, tenis ziemny, rower, basen, bieganie. Wracam do aktywności pomimo ograniczeń spowodowanych operacją, jak i leczeniem hormonalnym. Chcę, aby moi najbliżsi widzieli mnie uśmiechniętą, szczęśliwą, a nie pełną lęku o jutro... Z góry przekazuję ogromne podziękowania za każdą kwotę, która wpłynie na moje konto. Zebrane środki przeznaczę przede wszystkim na dojazdy do placówek medycznych oraz codzienne wydatki związane z leczeniem.

3 426 zł
34%
Franciszek Jaszczuk, Łosice

Dziękuję za każde wsparcie!

Jestem emerytowanym nauczycielem i całe życie poświęciłem pracy z młodzieżą i wspieraniu ich rozwoju. Pomagałem spełniać marzenia innych - teraz sam potrzebuję wsparcia w spełnieniu marzenia o pełnym wyzdrowieniu. Rok temu wykryto u mnie nowotwór złośliwy tarczycy (rak rdzeniasty) i od tego czasu przy wsparciu rodziny, przyjaciół i oczywiście lekarzy, krok po kroku dążę do odzyskania sił i kompletnego wyleczenia. Niestety moja emerytura nie wystarcza na pokrycie kosztów leków, podróży do szpitala, na wizyty, badania oraz innych wydatków związanych z leczeniem i odpowiednią dietą. Będę wdzięczny za każde wsparcie. Mam nadzieję, że przede mną jeszcze wiele lat cieszenia się życiem z dziećmi i wnukami.

9 320 zł
58%
Gabriela Skowron, Bydgoszcz

Pomóż Gabrieli upilnować raka! Potrzebne środki na badania i leki.

Witam wszystkich czytelników tej strony. Jest tu nas wiele potrzebujących i wszyscy liczymy na wsparcie ludzi dobrej woli. Wierzę w to, że jesteś człowiekiem, któremu nie jest obojętne cierpienie innych. Skoro tu zajrzałeś, to znaczy, że masz wielkie serce do pomocy. Jestem 50-letnią kobietą i nie sądziłam, że ten wiek przekroczę z "rakiem pod rękę". 2016 rok okazał się dla mnie rokiem-wyrokiem - rak piersi. Później szybko: jedna operacja, druga, mastektomia, chemioterapia i... teoretycznie pacjent powinien być zdrowy. Niestety, ta opowieść jeszcze nie ma zakończenia. Węzły chłonne szybko się powiększają, a z badania, które wykonuję poza leczeniem NFZ wiem, że komórek nowotworowych przybywa. Choć jestem osobą pogodną i paradoksalnie dzięki chorobie pozytywnie nastawioną do tego, że póki co da się z tym żyć, przychodzą częste chwile zwątpienia. Pytania, na które nie znam odpowiedzi, a wręcz boję się złej odpowiedzi. Czy będzie mi dane być wsparciem dla córki - a ma tylko 15 lat? Czy będę świadkiem, jak realizuje swoje plany życiowe? Kocha tańczyć od ponad 10 lat i jest naprawdę w tym dobra. Czy będę obecna gdy moja starsza córka - 26 lat, będzie wychodziła za mąż i czy będę mogła wziąć na ręce dzieciątko, które zapewne przyjdzie na świat? Sama wychowywałam obie córki i starałam się aby zawsze czuły się bezpiecznie. Gdy mnie zabraknie, to jakże ważne poczucie bezpieczeństwa uleci jak popiół na wietrze. Okres mojej choroby to trudny czas dla całej rodziny - szczególnie dzieci, które wykazały się mądrością, odpowiedzialnością i dojrzałością. To czas, kiedy wszyscy zaczynamy myśleć innymi kategoriami. Czasami taki stan utrzymuje się kilka dni. Chemioterapia narobiła bałaganu w mojej głowie (okropne luki w pamięci) i to powoduje, że czuję się niepewnie psychicznie i emocjonalnie. Obecnie czekam na wprowadzenie innego leczenia hormonalnego, które ma zahamować rozrost komórek nowotworowych. Obecnie przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym (75% od najniższej krajowej) do stycznia 2018, a później... nie wiem co będzie później. Wsparcie finansowe jest mi potrzebne, aby skorzystać z nowoczesnych badań, które pozwalają na monitorowanie aktywności guza. Dzięki badaniom można sprawdzać reakcję na różne środki terapeutyczne, ponieważ dynamika liczby komórek we krwi silnie koreluje ze wzrostem nowotworu i rozwojem przerzutów. Duże sumy pochłaniają też leki, które zmniejszają skutki uboczne wcześniejszych terapii... Człowieku dobrego serca, czy zechciałbyś mi pomóc aby to... później... nadeszło? Abym miała szansę dożyć jak moja babcia 101 lat? Uczestnicząc w życiu moich najbliższych? Moja mama ma 83 lata i cieszy się świetnym zdrowiem, ma najpiękniejsze nogi, jakie widziałam (gładkie i zgrabne), też chciałabym takie mieć w tym wieku. Nie mogę jej przecież tego zrobić i odejść.

28 265 zł
80%
Grażyna Jungnickel, Kożuchów

Potrzebuję środków na dojazdy do ośrodka i konsultacje!

Mam na imię Grażyna. Mam 62 lata. Moją chorobę zdiagnozowano w maju 2018 r. We wrześniu przeszłam operację mastektomii prawej piersi, potem chemioterapię w klinice w Poznaniu. Jestem samotną emerytką i mieszkam w małej miejscowości oddalonej od kliniki 200 km. Mój proces leczenia wymaga cotygodniowych konsultacji onkologicznych związanych z powikłaniami po przeprowadzonej operacji. Moja niska emerytura nie pozwala mi na tak częste wyjazdy do kliniki, co powoduje, że proces leczenia się wydłuża. Ponadto kilka lat wcześniej przeszłam skomplikowaną operację kręgosłupa, po której do dzisiaj mam problemy z poruszaniem się, co dodatkowo utrudnia przemieszczanie się środkami komunikacji publicznej generując wysokie koszty przejazdów. Za Waszą pomoc i wsparcie z góry bardzo dziękuję.

1 222 zł
15%
Marek Rostkowski, Korczaki

Pomóż mi wygrać walkę z nowotworem - agresywną białaczką

Witam, mam na imię Marek, 35 lat, dwójkę małych dzieciaczków i niesłychanie rzadką odmianę białaczki. Historia z moją chorobą rozpoczęła się bardzo niespodziewanie w sierpniu 2017 roku. Wszystko zaczęło się, gdy Żona zobaczyła u mnie malutkie "guzki" w pachwinach - pomyślałem sobie, że są to powiększone węzły chłonne wynikające ze zwykłego stanu zapalnego, jednak myliłem się. Po niedługim czasie podczas oddychania odczuwałem "kłucie" pod lewym żebrem. Z takimi objawami trafiłem do szpitala na zwykle USG, technik stwierdził że potrzebuję konsultacji onkologicznej, w tamtym momencie nogi ugięły się pode mną i zaczęła się walka. Początkowo zdiagnozowano u mnie nowotwór chłoniaka Hodgkina, okazało się to błędną diagnozą. Po trafieniu do Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, po dogłębnych badaniach okazało się jednak, że jest to niesłychanie rzadka choroba: agresywna białaczka z komórek NK z zajęciem szpiku. Obecnie jestem na etapie leczenia bardzo silną chemioterapią SMILE oraz Hyper CVAD i pomału będę przygotowywany do przeszczepu alloHSCT, który - mam nadzieję - odbędzie się w niedługim czasie w Gliwicach. Zwracam się z ogromną prośbą - pomóżcie mi wygrać walkę z nowotworem! Pomóżcie mi w zbiórce, dzięki której będę mógł uzyskać dostęp do m in. nowoczesnych leków czy specjalistycznych lamp po przeszczepie - jest to bardzo istotne dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania. Po przeszczepie przez kolejne 3 miesiące min. raz w tygodniu będę musiał pokonać 1000 km, żeby pojechać na badania kontrolne, konsultacje itp. Wszystko to przekracza mój budżet domowy, dlatego proszę o pomoc! Mam dla kogo żyć, mam dwójeczkę małych dzieciaczków (3 latka - córeczka, 7 lat - synek) i wspaniałą kochającą Żonę - to dzięki nim każdego dnia staję do walki z chorobą!

53 196 zł
88%
Hanna Piotrowicz, Natalin

Spróbujmy zatrzymać czas

W 2018 roku zdiagnozowano u mnie raka piersi. Jestem po mastektomii i usunięciu węzłów chłonnych. Po roku nastąpiły przerzuty do kości (zajęte żebra, kręgosłup, czaszka, miednica) powodując pęknięcie 3 trzonów kręgosłupa i 2 żeber. W tym roku doszło do przerzutów do wątroby. Ta straszna choroba w pierwszych dniach była dla mnie jak wyrok. Potrzebowałam czasu, aby wszystko przemyśleć, nastawić się psychicznie do pokonania choroby. Były to bardzo trudne chwile. Upór i wiara oraz opieka lekarzy pomagają mi w tym. To nie jest czas na odejście... Chęć życia i to, co mam jeszcze do zrobienia, dodają mi sił. Mam rodzinę, dla której chcę żyć, cieszyć się nimi, patrzeć na dorastające wnuki, być z nimi, dzielić smutki i radości. Leczenie wymaga nakładów finansowych. Jestem emerytką. Dochody z tego tytułu są niskie. Zwracam się z prośbą o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów związanych z wizytami u specjalistów, zakup leków, dojazdy, rehabilitacje, artykuły medyczne. Pomoc ta pomoże mi w powrocie do zdrowia.

8 133 zł
54%
Paulina Gonsak, Łódź

Córeczka Pauliny potrzebuje sprawnej mamy.

Szanowni Państwo, dla każdego człowieka najważniejsze jest zdrowie. Jako osoba chora na nowotwór, zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc. Swoje 30-te urodziny spędziłam w szpitalu borykając się z ogromnym bólem i czekając na diagnozę, co mi jest. Okazało się, że to bardzo rzadki rodzaj nowotworu - mięsak naczyń krwionośnych (angiosarcoma). Choruję od stycznia 2016 roku i obecnie jestem w trakcie chemioterapii (Paklitaksel), którą muszę przyjmować cyklicznie co tydzień. Początkowo nowotwór umiejscowiony był na plecach z przerzutami do wątroby, mięśni pośladka oraz płuca. Nie wiem, jak długo potrwa leczenie, lekarze mówią, że powinnam otrzymywać wlewy najdłużej jak tylko się da - jak długo mój organizm wytrzyma. Obecnie przyjmuję chemię już 6,5 roku, cyklicznie co tydzień lub dwa - bez żadnej przerwy; to już ponad 240 wlewów... Jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Tylko pytam, ile jeszcze można tak żyć? I czekać, czy to ta kolejna chemia będzie tą, która już nie zadziała...? Z przeprowadzonych badań kontrolnych wynika, że nowotwór na plecach się nieznacznie zmniejszył, a na mięśniach pośladka i płucu go nie ma. HURA!!! Od samego początku mam na plecach otwartą ranę po biopsji gruboigłowej, która pomimo moich usilnych starań i stosowania coraz to nowych opatrunków nie goi się. Prawdopodobnie nie zagoi się, dopóki przyjmuję chemię. Rana dodatkowo była zakażona gronkowcem złocistym, którego udało mi się wyleczyć dzięki zastosowaniu terapii fagowej. To było 3 lata temu. Każde nowe zakażenie powoduje, że jest coraz bardziej lekooporna. Po wielu poszukiwaniach i konsultacjach udało nam się znaleźć lekarza w USA, który zainteresował się moim przypadkiem. Po zapoznaniu się z przebiegiem choroby otrzymałam od niego opinię, aby rozważyć operację. Bardzo się cieszyłam, że pojawiła się taka możliwość. Niestety okazało się, że to też nie wchodzi w grę. Rak umiejscowiony jest w takim miejscu i jest tak duży, że wycięcie mogłoby spowodować zbyt duże ubytki w plecach, przez co być może nie mogłabym się poruszać. Także przez cały ten czas lekarze stosują tylko leczenie paliatywne, czyli podtrzymujące życie. Ja i moja rodzina ciągle szukamy nowych możliwości leczenia mnie w inny sposób niż tylko chemioterapią. Niestety wszystkie terapie sprawdzone przez nas do tej pory okazały się nie dla mnie... Kolejną szansą może stać się termoablacja - czyli wypalanie guza, jako terapia dodatkowa do chemii. Dzięki terapii czuję się coraz lepiej, niestety skutków ubocznych jest całe mnóstwo. Są drżenia mięśni nóg, rąk, jest osłabienie organizmu, brak sił na wstanie z łóżka, problemy skórne, wypadanie włosów i rzęs, dodatkowe kilogramy po sterydach. Słabsza koncentracja i pamięć,depresja, szybkie zmęczenie organizmu przy wykonywaniu najprostszych codziennych czynności. Jestem szczęśliwą mamą 7,5-letniej Oli, którą bardzo kocham. To dla niej codziennie rano staram się wstać z łóżka i podejmuję walkę z chorobą. Mam też kochającego męża oraz wspaniałą rodzinę i przyjaciół, na których mogę liczyć w tych trudnych dla mnie chwilach. Przed chorobą byłam aktywną mamą i kobietą. Wolny czas spędzałam na zabawie z córką, spacerach, czytając kryminały oraz spotykając się z rodziną i przyjaciółmi. Powoli wracają mi siły. Mogę już samodzielnie się poruszać i pokonywać dłuższe dystanse, dlatego staram się jak najczęściej spacerować z moją kochaną córeczką. Poświęcam jej cały swój wolny czas starając się wychować ją na dobrą, mądrą i wrażliwą dziewczynkę. Każda chwila z nią spędzona jest dla mnie bezcenna, bo na początku choroby było ze mną tak źle, że nie miałam siły trzymać jej w ramionach... Czasem wracają czarne myśli. Czy aby na pewno się uda, co się stanie kiedy obecna chemia przestanie działać? Jak długo mój organizm wytrzyma wlewy? To jednak tylko chwile, na które nie pozwalam sobie zbyt często. Mam wspaniałego męża, który codziennie zaraża mnie swoim optymizmem i uśmiechem. Dzięki niemu nasza rodzina funkcjonuje w miarę normalnie. Mam też ogromne wsparcie w mojej rodzinie - mamie, braciach i bratowych, którzy są ze mną zawsze, kiedy tylko tego potrzebuję. Dziękuję Wam. Są ze mną też przyjaciele oraz zupełnie obcy ludzie. Dzięki temu widzę, jak ludzie są dobrzy, bo martwią się, pomagają i modlą za kogoś, kogo w ogóle nie znają. Wiem, że mimo wsparcia najbliższych, sama nie poradzę sobie z nowotworem. Dlatego proszę Państwa o pomoc. Nasza sytuacja materialna jest bardzo trudna, gdyż przychody naszej rodziny oscylują w granicy trzech tysięcy złotych. Pieniądze te nie wystarczają na pokrycie wydatków związanych z moją chorobą. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów leków refundowanych i nierefundowanych przez NFZ, żywienie medyczne wspomagające mocno już wyczerpany organizm, na środki opatrunkowe, dojazdy do i z ośrodka leczenia. Po zakończeniu leczenia chciałabym wrócić do formy, dlatego kolejne fundusze będę potrzebować na rehabilitację. Wiem, że już bardzo dużo dla mnie zrobiliście, dlatego dziękuję za całe wsparcie, jakie okazujecie mnie i mojej rodzinie, a także za wszystkie wpłaty oraz pieniądze przekazane za pomocą 1%. Każda złotówka jest dla mnie bardzo ważna, bo wiem, że jest wpłacona przez ludzi o dobrym sercu i daje mi szansę cieszyć się dłużej z każdego dnia spędzonego z moją wspaniałą rodziną. Z serca dziękuję, Paulina Gonsak

93 011 zł
93%
Violetta Twardawa, Pierściec

Zbieram na wydatki związane z leczeniem choroby nowotworowej

Witam Państwa serdecznie! Mam na imię Violetta, mam 51 lat i mieszkam w Pierśćcu koło Skoczowa. Jestem żoną, matką i babcią. Mam dwoje dorosłych dzieci - Szymona i Sonię i ukochaną wnusię, trzyletnią Zuzię. Mam fantastyczną rodzinkę, która mnie wspiera i pomaga w walce z chorobą. Mam dla kogo żyć - zresztą ja bardzo lubię żyć! Od stycznia 2019 r. zrobiłam szereg badań, po których zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy lewej piersi z przerzutami do węzłów chłonnych pachowych. Oceniono zaawansowanie choroby na T2N1Mx, podtyp biologiczny luminalny B z nadekspresją białka HER2 dodatni, czyli jest to szczególnie agresywna postać raka piersi, który ma skłonność do szybkiego wzrostu i dawania przerzutów. Zakwalifikowano mnie do chemii indukcyjnej. Obecnie jestem po 4. cyklu chemii, tak zwanej czerwonej. Kolejnym etapem jest chemia "biała". Pierwszy cykl zaczynam 11.07.2019 r. Muszę przejść 4 takie cykle co 3 tygodnie każdy. Pomimo krótkiego, zwięzłego opisu walka z rakiem jest w rzeczywistości bardzo długa i mozolna. Wiąże się ze sporymi wydatkami na konsultacje u specjalistów, rehabilitację, badania i innymi kosztami . Do tego dochodzą jeszcze leki - niestety nie wszystkie są dostępne w ramach NFZ . W ramach sprostowania chciałam z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom za dotychczasowe wsparcie finansowe, które miało być przeznaczone na lek Pertuzumab. Z upływem czasu i polepszeniem wyników moich badań okazało się, że nie ma potrzeby jego podania. Środki zebrane na moim koncie będą przeznaczone na wszystkie potrzebne mi wydatki związane z walką z chorobą nowotworową. Dlatego, moi Kochani, bardzo przyda mi się Wasze wsparcie finansowe i z góry dziękuję za każdą złotówkę.

2 995 zł
29%
Katarzyna Ojrzyńska, Krynica Morska

Zbieramy na bewacyzumab - lek nierefundowany przez NFZ.

Mam na imię Katarzyna, z ukochaną córką zdobywałam świat, niestety w lipcu 2015 roku zdiagnozowano u mnie raka jajnika. Guzy znajdowały się na jajnikach oraz w miednicy. Ze względu na wielkość jednego z guzów operacja usunięcia narządów wraz z guzami została przeprowadzona natychmiast po zdiagnozowaniu. Następna była chemioterapia .Obecnie jestem w trakcie terapii lekowej lekiem nierefundowanym przez NFZ o nazwie bewacyzumab. Lek podawany jest co trzy tygodnie przez kilka lat, niestety terapia jest kosztowna - 1 podanie leku to koszt ponad 3 tysiące złotych. Rozpoczęłam również kurację innymi metodami, nierefundowanymi przez NFZ. Jeżeli ktoś z Państwa nie zdecyduje się wpłacić na moją osobistą zbiórkę, to proszę o wsparcie innych osób, cierpiących z powodu raka. Dziękuję, Katarzyna

62 944 zł
89%
Anna Gędoś, Trzebinia

Leczenie nowotworu złośliwego piersi

Mam na imię Anna. Jak większość z Was, nigdy nie myślałam że będę kiedykolwiek pisać taki list. Dwa dni po moich 47 urodzinach miałam wykonaną biopsje, która wykazała wieloogniskowego hormonozależnego raka piersi, HER 2 dodatniego. To rak agresywny, wykazujący się dużą skłonnością do przerzutów. Okres po diagnozie to psychiczne, fizyczne i duchowe tsunami. Zarówno dla mnie jak i moich najbliższych. Zadecydowano, że zostanie mi podana przedoperacyjna chemioterapia. Po rozpoczęciu leczenia byłam pełna entuzjazmu i wiary, że uda mi się pokonać raka i będę żyć. Byłam bardzo pozytywnie nastawiona. Jednak po 4 cyklu chemioterapii rezonans magnetyczny wykazał zamiast regresji pojawienie się nowych zmian, w tym jedna prawdopodobnie nacieka na skórę. Niestety podejrzana zmiana pojawiła się też w piersi prawej. Dla mnie to jak przerzuty. Leczę się dalej i przygotowuję do operacji. Najlepsze szanse na wyleczenie daje teraz przedoperacyjne podanie chemioterapii i leczenie przy zastosowaniu tzw. podwójnej blokady. Jeden z leków potrzebnych do tej terapii nie jest refundowany w moim przypadku (Pertuzumab), gdyż nie mam przerzutów do węzłów chłonnych. Ja chcę zdążyć przed przerzutami i dlatego proszę Was o pomoc! Koszty tylko tego leku to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Leczenie w części finansuję sama, pomaga mi rodzina, przyjaciele i liczę na Was. Wiele badań i konsultacji medycznych wykonywałam i zapewne będę nadal wykonywać prywatnie. Chciałabym wykorzystać każdą szansę żeby zostać jak najdłużej z moim synem, mężem i bliskimi oraz wrócić do pracy i swoich pasji. Dziękuję! Anna W przypadku wpłat poza stroną, numer konta do wpłat to 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831, w tytule przelewu koniecznie trzeba podaćnumer identyfikacyjny "111301" (w ten sposób środki są identyfikowane jako przeznaczone na zbiórkę dla Ani). Rachunek jest prowadzony w Alior Banku, IBAN: PL 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831; SWIFT Code (BIC): ALBPPLPW

22 729 zł
75%
Ewa Markowicz, Lębork

Ewa prosi o wsparcie w leczeniu zaawansowanego raka piersi

Mam na imię Ewa i mam 58 lat. W listopadzie 2017 roku wykryto u mnie złośliwego raka piersi z przerzutami do węzłów chłonnych. Poddałam się chemioterapii. Podawano mi herceptynę, a w czerwcu miałam operację i później radioterapię. We wrześniu stwierdzono przerzut do mózgu i rozpoczęto kolejną radioterapię. Przerwano wtedy podawanie herceptyny, choć po konsultacji z profesorami należałoby ją przywrócić. W Polsce nie ma takiej możliwości. Obecnie jestem leczona paliatywnie (biorę kapecytabinę w skojarzeniu z lapatinibem). Chciałabym wykonać badania w Berlinie (w Polsce nie ma takiej możliwości) na chemiowrażliwość. Środki wykorzystam też na konsultacje medyczne. Za każde, nawet najmniejsze wsparcie będę ogromnie wdzięczna, dziękując w imieniu swoim i mojej rodziny.

42 727 zł
85%
Mariusz Bilewicz, Ścinawa

Leczenie nowotworu złośliwego płuc

Witam, nazywam się Mariusz, mam 38 lat. Na początku tego roku stwierdzono u mnie złośliwy nowotwór płuc, a do tego wykryto jeszcze osteoporozę i inne schorzenia związane z nowotworem. Aktualnie jestem po operacji (maj 2020), w trakcie chemioterapii i ciągłych badań. Jestem samotny i utrzymuję się tylko z zasiłku w wysokości 645 zł. Leki, dojazdy na leczenie i badania są bardzo kosztowne. Po diagnozie załamałem się, ale gdy zrozumiałem jak bardzo moim bliskim, znajomym, rodzinie, dzieciom (Juli, lat 15 i Marysi, lat 8) na mnie zależy, postanowiłem, że się nie poddam i będę walczył. Chcę wrócić do mojego życia sprzed choroby. Zawsze byłem wesołym człowiekiem, podróżowałem i uprawiałem sport. Dlatego proszę bardzo o wsparcie finansowe i z góry dziękuję za każdą złotówkę, która przybliży mnie do powrotu do zdrowia.

7 541 zł
50%