Proszę o pomoc w zakupie nierefundowanego leku!

Maria Bertholz, Toruń,
numer zbiórki: 111406

slide1
slide1
slide1
slide1

Opis zbiórki

PL

Zanim przeczytasz historię naszej mamy, poproś swoich bliskich o to, żeby się przebadali. Im szybciej nowotwór zostanie zdiagnozowany, tym szanse na wyleczenie są większe. Jeśli zauważysz na swoim ciele coś co Cię niepokoi, nie wahaj się i powiedz o tym lekarzowi. To bardzo istotne, bo dzięki takim badaniom u naszej mamy wykryto raka. Złośliwy nowotwór sutka.

 

Nasze życie zostało wywrócone do góry nogami w maju tego roku, kiedy to usłyszeliśmy diagnozę: nowotwór złośliwy sutka - nieokreślony rak piersi lewej NSTG3, typ nieluminalny, HER 2 dodatni cT1bN0M0. Po jej usłyszeniu każdy od razu myśli o najgorszym. Tak było i w naszym przypadku. Szok, niedowierzanie i pytanie "dlaczego ona?". Dlaczego miesiąc po śmierci naszej ukochanej babci otrzymałyśmy kolejny cios?! Zamiast siedzieć i użalać się nad sobą, szybko się pozbierałyśmy i rozpoczęłyśmy walkę. Walkę o życie naszej mamy.

 

Mama przeszła 2 operacje oszczędzające pierś. W tej chwili jest po 4-tej chemioterapii, przez którą mimo utraty włosów i ogólnego złego samopoczucia przeszła zwycięsko. Myślę sobie, że przy chemii, radioterapia to pikuś. Niestety to nie koniec złych wieści. Na ostatniej chemioterapii okazało się, że mama potrzebuje leku o nazwie Trastuzumab. Lek ten ma za zadanie zmniejszyć ryzyko wystąpienia przerzutów i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ten lek nie jest refundowany, jeśli twój rak jest stosunkowo mały. Wniosek: gdyby guz był większy (czytaj: mniejsze szanse na wyleczenie), to ten lek byłby refundowany. Ile warte jest życie naszej mamy?! Zostało wycenione na 3500 zł miesięcznie. Tyle kosztuje miesięczna terapia tym lekiem. Dodam, że mama powinna stosować ten lek przez rok, co daje nam kwotę 42 000 zł.

 

Właśnie dlatego zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie jakiejkolwiek kwoty na zakup leku. Jeśli nie jesteś w stanie pomóc, zrozumiem, proszę jednak o udostępnienie postu jak największej liczbie osób. Wierzę, że razem możemy zdziałać cuda. :) Ten, kto miał okazję poznać naszą mamę, wie jak ciepłą osobą jest. Uwielbia jeździć na rowerze i cieszyć się życiem. Jestem pewna, że dla każdego z Was w miarę możliwości zrobiłaby to samo. Dodam tylko, że pewnego dnia może okazać się, że to Ty możesz potrzebować pomocy. Być może będzie to twoja siostra lub mama. Życie pisze różne scenariusze. My też nie spodziewałyśmy się, że taki los nas spotka... 

 

Z góry dziękujemy za słowa wsparcia i za wszelką pomoc.

Bogusia i Beata z rodziną

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 lata temu
Duzo zdrowka! 245

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 lata temu
Wierze ze wszystko sie ulozy i bedzie dobrze. Zycze zdrowia, sily i wiary 236

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 lata temu
Jezu, Ty się tym zajmij !!! 221

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 lata temu
Dobro powraca❤wszyscy trzymamy kciuki 200

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 miesięcy temu
19,90 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 miesięcy temu
51,70 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 miesięcy temu
45,50 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
200,20 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   3 909.33 zł
2021.11.22
Wypłata: 552,87 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2021.08.31
Wypłata: 1 500,00 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.