Immunoterapia na raka piersi

Zuzanna Świętorzecka, Warszawa,
numer zbiórki: 111733

slide1

Dziennik

2022.09.29

Minął miesiąc od założenia zbiórki i już ją pora zamykać! Udało się zebrać całą kwotę potrzebną na leczenie, a nawet ciut więcej! Na zbiórkę wpłaciły 1350 wspaniałe osoby, którym z całego serca DZIĘKUJĘ. 

Nie sądziłąm że to się może udać, a jednak. Jesteście po prostu wspaniali!!!

Teraz skupiam się na efektywnym wykorzystaniu każdej kropli leku. Wczoraj dostałam podwójny szot: chemię + Keytrudę. Czuję się średnio, ale tak powinno być - leczenie działa, to najważniejsze. 

Jeszcze raz, ogromne DZIĘKUJĘ każdemu ze wspaniałych darczyńców. 

2022.09.23

Dwie chemie i jedna immunoterapia za mną. Czas na dobre wieści. 

Rak szybkim truchtem wycofuje się z mojego ciała. 

Pani doktor, na podstawie USG, potwierdziła że leczenie działa znakomicie! 

2022.09.07
Dziś wielki dzień. Dostałam pierwszą dawkę pembrolizumabu. Lek podawany jest w formie kroplówki tak jak chemia, jednak nie zatruwa organizmu i trwa pół godzinki. Idealnie w przerwie na lunch :)

Mam więc podwójne leczenie - nie może się nie udać :)

Bardzo dziękuję za każde słowo wsparcia i każdą złotówkę wpłaconą na moją zbiórkę.

Opis zbiórki

PL

English - please see below


Mam na imię Zuza. W wakacje tego roku zawalił mi się świat.
Zachorowałam na bardzo agresywnego raka piersi z przerzutami do węzłów chłonnych. Jest to rak tak zwany potrójnie ujemny. W takim przypadku możliwości leczenia są dość ograniczone, dodatkowo moja choroba rozwija się bardzo szybko. W zaledwie kilka tygodni od momentu, kiedy wyczułam guzek, pojawił się następny, a potem przerzut do węzłów chłonnych.
Od września mam rozpocząć chemię, tak żeby zahamować rozprzestrzenianie się nowotworu w organizmie. Operacja planowana jest dopiero po kilku miesiącach leczenia. Program leczenia konsultowałam z ośrodkiem akademickim w Berlinie. Okazuje się, że zalecenia lekarzy w Polsce i Niemczech są jednakowe - chemii powinna towarzyszyć immunoterapia, tzn. powinna być podawana jednocześnie z lekiem pembrolizumab. Wyniki ostatnich badań naukowych wskazują, że lek ten w znaczący sposób zwiększa szanse na wyleczenie. Obecnie standardowo podawany jest w całej Europie, u nas niestety nie jest refundowany. Koszt to 15,5 tys. zł za dawkę podawaną co 3 tygodnie, tych dawek ma być 18. 

Z powodu mojej choroby musiałam przerwać wakacje z dzieciakami i cały sierpień poświęciłam na diagnostykę oraz przygotowania do leczenia.  
Mam 46 lat, dwoje cudownych dzieciaków (Maurycy ma 8 lat, a Nastka 5), dla których bardzo chcę żyć. 

Mam plan leczenia i świetnych lekarzy. Otacza mnie też mnóstwo wspaniałych ludzi, od których otrzymuję ogromne wsparcie. Wiem, że dam radę! 

Jeśli jesteś w stanie wspomóc mnie w uzyskaniu dostępu do immunoterapii, ja i moje dzieciaki będziemy Ci bardzo wdzięczni. Dziękuję za Twoją pomoc.

---

My name is Zuza. My world collapsed during  the summer holidays. 

I have been diagnosed with a very aggressive type of breast cancer which has spread to my lymph nodes. This is called triple negative breast cancer. Treatment options are limited, and in my case the cancer is developing fast. Within just a few weeks after I discovered a lump, another one appeared, and then it spread to the lymph nodes. 

I have started my chemotherapy in September in order to stop the cancer from spreading. The surgery is not planned until after a few months of treatment. The treatment plan was consulted with an academic centre in Berlin. The recommendations from Polish and German doctors are the same: chemotherapy should be paired with immunotherapy, this means it should be paired with Pembrolizumab. Recent scientific research shows that this treatment increases the chances of positive treatment outcomes. It’s a standard treatment in most European countries, but in Poland it is not funded. The cost of one shot is PLN 15,500 (£2780). I need 18 shots (one shot every three weeks).

My illness interrupted my children’s summer holidays. I spent the whole of August on diagnostic assessment and preparation for treatment.

I’m 46, I have two wonderful children (my son, Maurycy, is 8, my daughter, Anastazja, is 5). I want to live for them so much.

I have a good treatment plan and excellent doctors. I’m surrounded by lots of wonderful people who support me so much. I know I can do it! 

My kids and I will be so grateful if you can help me gain access to immunotherapy. Thank you so much for your help.

Słowa wsparcia

donor2
i.
miesiąc temu
Jesteś bardzo ważną osobą w moim życiu! Nie poddawaj się! Masz wokół ludzi, którym na Tobie zależy i którzy Ci pomogą! 40

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
Trzymaj się Zuza 37

donor2
Karolina Sobczak
miesiąc temu
Również przechodzę przez to samo! (Trojujemny) Dużo siły !!! 37
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję i wzajemnie powodzenia

donor2
Kasia Bogusławska
miesiąc temu
Zuza trzymaj się. Oby to paskudztwo szybko i permanentnie się od Ciebie wyprowadziło… 35

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
6 dni temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

donor2
Darczyńca Anonimowy
6 dni temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

donor2
Darczyńca Anonimowy
6 dni temu
1 000,00 zł
Wierzę, że zawsze warto walczyć, by powstać i iść dalej w dobrym kierunku. Dasz radę! :-) 10

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 dni temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę
Zuza zdrowiej szybko! EM 8

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   261 442.65 zł
2022.09.21
Wypłata: 15 500,00 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2022.09.07
Wypłata: 15 500,00 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.