Miałam 2 lata, gdy zachorowałam. Walczę z chorobą ponad 30 lat!

Weronika Popielarz, Kościelec,
numer zbiórki: 110196

slide1

Opis zbiórki

PL

Nazywam się Weronika Popielarz, mam 30 lat, pochodzę z miejscowości Kościelec, a obecnie mieszkam w Kole, powiat kolski, województwo wielkopolskie.

Od 29 lat choruję i leczę się onkologicznie. Jestem po 3 operacjach neurochirurgicznych (1993,1994,2003 r.) usunięcia złośliwego guza mózgu – wyściółczaka anaplastycznego okolicy czołowo-ciemieniowej lewej. W 1994 r. przeszłam radioterapię całej osi nerwowej (cała głowa 40.5 Gy i cały rdzeń kręgowy 25,5 Gy w 25 frakcjach). Napromieniowanie było duże. Po kolejnej wznowie guza w 2003 roku przeszłam trzecią operacje neurochirurgiczną i zostałam poddana też leczeniu onkologicznemu - chemioterapią. Po tym czasie intensywnie kontynuowałam rehabilitację oraz miałam inne zabiegi chirurgiczne usprawniające narząd ruchu, jak wydłużanie ścięgna Achillesa.

W 2010 r. w kontrolnym badaniu MR głowy wykazano nieprawidłową masę o charakterze najpewniej oponiaka (być może indukowanego radioterapią w 1993,1994). Guz jest usytuowany w lewej okolicy ciemieniowej – guz przylegający do ściany bocznej tylnej części zatoki strzałkowej górnej. W badaniu MR wykazano guza o wymiarach 28x15x27,5 mm. W dniu 5.10.2011 r. zostałam poddana zabiegowi radiochirurgii stereotaktycznej Gamma Knife. Po pierwszej operacji miałam naświetlania, były one tak silne, że spowodowały wypalenie cebulek włosowych. Do chwili obecnej ponoszę konsekwencje tego, noszę perukę. Po drugiej operacji powstał uraz połowiczy prawostronny. Jestem osobą niepełnosprawną, potrzebującą ciągłej rehabilitacji.

W 2017 r. po raz kolejny los odwrócił się ode mnie bezlitośnie. W badaniu MR głowy zdiagnozowano cztery guzy (oponiaki). W związku powyższym musiałam przejść ponownie zabieg radiochirurgii stereotaktycznej - naświetlanie głowy w Klinice Allenort Gamma Knife w Warszawie. W dniu 20.12.2017 zastosowano leczenie radiochirurgią stereotaktyczną Gamma Knife trzech guzów o radiologicznych cechach oponiaków zlokalizowanych na sklepistości czołowej półkuli mózgu lewej oraz w okolicy ciemieniowej półkuli mózgu lewej. Podano dawki odpowiednio 12 Gy w jednej frakcji na izodozę referencyjną 50% na guz o objętości 0,895 cm 3 oraz 12 Gy w jednej frakcji na izodozę referencyjną  50% na guz o objętości 1,52 cm 3. Czwarty guz o cechach oponiaka namiotu móżdżku po stronie prawej o wym. 4x5x3mm do zabiegu. Wciąż zmagam się z chorobą onkologiczną i walką o sprawność ruchową. Nieustannie walczę ze skutkami choroby, silnymi bólami głowy i kręgosłupa ,bólem biodra , kości ogonowej i kolan (Chomologacja rzepki), zawrotami głowy i równowagi,prześleniem reki lewej. 

Założenie subkonta w ramach Programu ONKOZBIÓRKA wiąże się dla mnie z dużą pomocą finansową:

  • Pomogłoby mi finansować wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. W mojej sytuacji nie mogę wyjeżdżać do sanatorium, gdyż Narodowy Fundusz Zdrowia odrzuca moje wnioski ze względu na schorzenie: leczenie onkologiczne. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie nie zawsze posiada środki, żeby dofinansować turnus rehabilitacyjny.
  • Moim marzeniem jest dokonać przeszczepu włosów.
  • Pokrycie kosztów dojazdów na leczenie (leczyłam i leczę się w CZMP w Łodzi; w Szpitalu Klinicznym na Spornej w Łodzi i obecnie doszła jeszcze Klinika Allenort w Warszawie).
  • Planuję operacyjnie usprawnić rękę prawą.
  • Chciałabym kontynuować rehabilitację ruchową.

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
5 lat temu
Jesteś bardzooo dzielna i niesamowita w tej walce! Życzę dużo siły! 382
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję pięknie za ciepłe słowa i okazane mi SERCE.

donor2
Sandra Bielawa
4 lata temu
Wszystkiego najlepszego i pogody ducha na swieta 353
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuje =)

donor2
Agnieszka Mantych
4 lata temu
Życzymy Tobie Weroniko dużo siły, wytrwałości, pogody ducha i jak najszybszego powrotu do zdrówka. Połóż łobuza na łopatki oby już więcej nie wstał. ;D 330
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuje =)

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 lata temu
Dużo uśmiechu na Twojej twarzy Weroniko! 322
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuje =)

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 miesiące temu
100,00 zł
Nawet sobie nie wyobrażam, żebym przeszła tyle cierpienia, tylu operacji co Ty. Jesteś silna 😊 Pozdrawiam 24

donor2
Darczyńca Anonimowy
9 miesięcy temu
40,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
10 miesięcy temu
78,10 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
10 miesięcy temu
57,20 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   7 589.43 zł
2016.11.05
Wypłata: 1 828,62 zł, kategoria wydatków: transport

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.