Tomasz zbiera na dalsze leczenie za granicą.

Tomasz Gapsa, Marki,
numer zbiórki: 110910

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Dziennik

2021.01.04
Drodzy przyjaciele i znajomi, kochana rodzino.

Przekazuję kilka wiadomości na temat mojego zdrowia: w zeszłym miesiącu przeszedłem kolejne badanie rezonansem, z którego wynika, że nie mam żadnych nowych ognisk i wszystko wygląda dość dobrze, a masa guza nie powiększyła się. Istnieje też taka możliwość, że nie ma już komórek nowotworowych, co mogły spowodować wlewki z salinomycyny i regularne używanie leczniczej czapki z technologią TTF. Niestety wokół tego miejsca po ostatnim naświetlaniu wciąż znajduje się obszar tzw. obrzęku popromiennego, który naciska na węzły nerwów ruchowych i powoduje niedowład mojej lewej strony ciała. Szukamy różnych metod i próbujemy różnymi sposobami, łącznie z rehabilitacją, jakoś to cofnąć, ale na razie nie udaje się. Mimo to jestem dobrej myśli i nie poddaję się.

Korzystając z okazji, że rozpoczął się Nowy Rok, składam Wam najlepsze życzenia i życzę, aby się spełniły wszelkie Wasze plany i zamierzenia. Dziękuję jednocześnie za Wasze hojne wsparcie i pomoc, która bardzo wiele dla mnie znaczy i realnie wspiera mnie w zmaganiach z chorobą. Dziękuję też z całego serca wszystkim, którzy wpłacili w zeszłym roku 1% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. Mam nadzieję że i w tym roku o mnie nie zapomnicie. Wszystkie środki przeznaczam na pokrycie kosztów protonoterapii, wciąż też wydaję sporo na badania, leki, suplementy i rehabilitację. Dziękuję jeszcze raz i kłaniam się nisko. Pozdrawiam wszystkich ciepło i do rychłego usłyszenia/zobaczenia.
TOMEK GAPSA
2020.10.30
Dziękuję BARDZO wszystkim za wsparcie i moc, którą mi dajecie! Wciąż działam. Dzisiaj miałem pierwszy zabieg rehabilitacyjny. PODOBAŁO MI SIĘ I WIDZĘ ŚWIATEŁKO W TUNELU.?
2020.10.15
Drodzy przyjaciele i znajomi, kochana rodzino, mam umiarkowanie dobre wiadomości na temat mojego zdrowia. W zeszłym miesiącu przeszedłem kolejne badanie rezonansem magnetycznym i lekarz twierdzi, że po ostatnim zabiegu promieniami gamma nie mam żadnych nowych ognisk i wszystko wygląda dość dobrze, a masa guza nie powiększyła się. Niestety wokół niego znajduje się obszar tzw. obrzęku popromiennego, który naciska na węzły nerwów ruchowych i powoduje niedowład mojej lewej części ciała. Jest to uciążliwe i trudno z tym żyć, ale się da. Na szczęście prawa strona jest wciąż sprawna i mogę się w podstawowym zakresie obsługiwać.

Po sugestiach mojego onkologa i immunoterapeuty planuję rozpocząć jednocześnie terapię nowym lekiem SALINOMYCYNA, który jako jeden z niewielu likwiduje komórki glejaków i ogranicza znacznie ich rozmnażanie:
https://www.tygodnikprzeglad.pl/antybiotyk-przeciwko-rakowi/ https://pl.wikipedia.org/wiki/Salinomycyna
Odbywa się to za pomocą regularnych wlewek dożylnych (2-3 razy w miesiącu). Mam nadzieję na pozytywne rezultaty, którymi chętnie się z wami podzielę.

Niestety NFZ nie refunduje tego leku, a koszt jednej wlewki to 1200 PLN, do tego dochodzą koszty na badania i KONSULTACJE, leki, suplementy i zabiegi rehabilitacyjne, dlatego też ponownie zwracam się do Was z prośbą o wszelkie wsparcie: finansowe, mentalne, energetyczne i duchowe. Wpłat można dokonywać na moim profilu na stronie Fundacji Alivia: https://skarbonka.alivia.org.pl/tomasz-gapsa

Z góry ogromnie dziękuję i pozostaję wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich ciepło i do rychłego usłyszenia/zobaczenia.
TOMEK GAPSA
Zobacz więcej

Opis zbiórki

PL

Drodzy,

Tomasz, mój partner i najlepszy przyjaciel ma 52 lata, dwóch synów i kota. Jego pasją jest muzyka, kino i dobra literatura. Lubi gotować, jeździć na rowerze a zimą na nartach.

4 września po ataku padaczki trafił do szpitala bródnowskiego, gdzie po miesiącu oczekiwania przeszedł operację, w trakcie której udało się usunąć guza w 98%. Dwa tygodnie po operacji otrzymaliśmy wyniki histopatologiczne: glejak wielopostaciowy IV stopnia.

Aktualnie czekamy na termin radio i chemioterapii. Już dziś wiemy, że standardowe leczenie w Polsce kończy się na radio i chemioterapii. Nie daje to szansy na pozbycie się GBM IV. Guz w każdej chwili może odrosnąć. Przed nami długie, wycieńczające leczenie i nierówna walka z glejakiem.

Na świecie są dostępne alternatywne, komercyjne metody leczenia GBM-IV, które są niezwykle kosztowne. Każda z nich jest połączona z chemioterapią. Rozważamy zastosowanie jednej z poniższych metod i już dziś zbieramy środki pozwalające na uratowanie życia Tomka. Dodatkowe koszty to leki, dojazdy, konsultacje lekarskie. Rozważamy:

1. Protonoterapię w Monachium – koszt ok 30 tys. EURO, czas trwania ok. miesiąca; link do strony: http://www.rptc.pl/rptc-centrum.html

2. Terapię Nanotherm firmy Magforce w Berlinie - koszt wynosi 60 tys. EURO, czas trwania ok. 6 miesięcy;
link do niemieckiej strony: http://www.magforce.de/home.html

3. Amerykańską metoda leczenia Optune firmy Novocure, której można się podjąć w Berlinie - koszt 20 tys. EURO za miesiąc, czas trwania terapii wynosi 6 miesięcy; link do amerykańskiej strony: https://www.optune.com/

4. Terapię immunologiczna dostępna w IOZK w Kolonii - koszt wynosi 60 tys. EURO, czas trwania ok. 6 miesięcy; link do angielskiej strony: http://www.iozk.de/en/start/home

Chcemy wykorzystać każdą szansę na zatrzymanie glejaka, także z wykorzystaniem metod i leków niedostępnych w Polsce. Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli dalej walczyć z nowotworem i cieszyć się każdym dniem bez choroby. 

Dziękuję.

Darowizny na rzecz leczenia Tomasza można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 lata temu
Ściskam Cię mocno 374
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję pięknie za wsparcie i wielkie serce, bez Was to wszystko byłoby niemożliwe :-)

donor2
Darczyńca 217599
3 lata temu
Trzymaj gaz Bracie !!! 354
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję Ci za wszystko:-)

donor2
M W
3 lata temu
Walczymy o Ciebie! 332
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję pięknie za wsparcie i wielkie serce, bez Was to wszystko byłoby niemożliwe :-)

donor2
Centrum Twórczości A-HA! Magdalena Kos Kos
3 lata temu
Tomku wspieram całym sercem do końca świata i dzień póżniej 325
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję pięknie za wsparcie i serce :-)

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
11 dni temu
50,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
50,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 miesiące temu
50,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 miesiące temu
50,00 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   90.96 zł
2022.06.10
Wypłata: € 678,00 , kategoria wydatków: terapia onkologiczna
2021.10.14
Wypłata: 21 840,98 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne,inne,konsultacje medyczne,terapia onkologiczna
2021.07.06
Wypłata: € 2 622,00 , kategoria wydatków: terapia onkologiczna
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.