Pomoc dla Sławka

Sławomir Jasiak, Poniec,
numer zbiórki: 111999

slide1

Opis zbiórki

PL

Prosimy o pomoc w imieniu naszego brata – Sławka.

 

Sławek jest bardzo spokojnym, dobrym człowiekiem, lubiącym życie i ludzi. Nigdy nie odmówił pomocy potrzebującym, przez wiele lat oddawał krew, aktywnie pomagał też w zbiórkach i akcjach, np. „Szlachetna paczka”. Zawsze martwił się o innych. Kiedy dowiedział się o swojej chorobie, również nie myślał o sobie, powiedział tylko: „Dobrze, że na mnie trafiło, Wy macie dzieci”.

 

Choroba przyszła nagle, z dnia na dzień trafił do szpitala w Lesznie, gdzie diagnoza była krótka – guz mózgu, ostateczna diagnoza to glejak wielopostaciowy IV stopnia. Po tygodniu był już w Poznaniu w szpitalu i czekał na operację. Lekarze obawiali się, czy po operacji, ze względu na wielkość guza, wstanie z łóżka. Po wielogodzinnej operacji Sławek obudził się i usiadł na łóżku, budząc podziw całego personelu.

Operacja nie pozostała jednak bez skutków ubocznych, Sławek ma uszkodzony ośrodek mowy, ograniczone pole widzenia i zaburzenia równowagi. Nie poddaje się jednak, dzielnie ćwiczy, uczy się pisać i czytać, co w jego przypadku jest szczególnie ważne, ponieważ uwielbia książki. Wolny czas spędzał głównie na czytaniu, teraz niestety nie jest to możliwe. Nie traci jednak nadziei i słucha audiobooków.

 

Przez ostatnie 7 miesięcy przeszedł serię naświetlań oraz co miesiąc regularnie przyjmuje chemię. Niestety podczas ostatniej wizyty okazało się, że choroba ponownie zaatakowała. Pojawiły się trzy nowe ogniska chorobowe. I znowu łzy, strach i to pytanie, co robić i czy w ogóle można jeszcze coś zrobić?

Sławek bardzo źle zniósł informację o wznowie choroby, boimy się, że się podda i przestanie walczyć.

 

Okazało się, że w Lublinie przeprowadza się nowatorską terapię – Nanotherm. Po konsultacji z profesorem z tamtejszego ośrodka nadeszła nadzieja, że jest szansa na zahamowanie choroby. Niestety terapia nie jest refundowana, jej koszt to ok. 180 000 zł. Oprócz pieniędzy najważniejszy jest czas, bo Sławek powinien znaleźć się w Lublinie jak najszybciej, najlepiej jutro...

Stąd nasza prośba, jeżeli ktoś może pomóc naszemu bratu i podarować odrobinę nadziei, będziemy bardzo wdzięczne za okazane serce.

 

Siostry - Teresa i Hania

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
Kiki Świat 192

donor2
Paweł Starosolski
2 miesiące temu
Trzymaj się 71

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 miesiące temu
Trzymaj się slawek życzymy zdrowka Krzysiek ja wraz z mamą dasz radę 🙂 53

donor2
Jula
2 miesiące temu
Trzymam kciuki! 48

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
9 dni temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

donor2
Voucher weterynaria x 2
11 dni temu
115,00 zł

donor2
Hanna Adamczyk
18 dni temu
50,00 zł
Licytacja koc plażowy 15

donor2
Piotr Sawarzyński
19 dni temu
1 200,00 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   177 607.91 zł
2024.04.18
Wypłata: 1 209,60 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2024.04.03
Wypłata: 1 209,60 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2024.03.20
Wypłata: 1 209,60 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.