Na leczenie nowotworu mózgu - skąpodrzewiaka

Monika Wójs, Warszawa,
numer zbiórki: 111882

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Opis zbiórki

PL

Jestem żoną i mamą dwóch synów (8 i 5-latka). Pierwszy raz diagnozę usłyszałam, gdy mój starszy syn miał zaledwie miesiąc. Bałam się wtedy, że jeśli nie przeżyję, to mój synek nawet nie będzie mnie pamiętał.

Za pierwszym razem w 2014 roku przeszłam operację usunięcia guza mózgu, a następnie radioterapię. Badanie histopatologiczne potwierdziło podejrzenia z rezonansu, że to skąpodrzewiak o drugim i trzecim stopniu złośliwości. Potem przez kolejne lata regularnie robiłam kontrolny rezonans mózgu, którego wyniki aż do jesieni 2022 nie budziły niepokoju.

 

W październiku 2022 lekarz zaczał podejrzewać wznowę, gdy ja już po ośmiu latach dobrych wyników czułam się spokojna, że rak nie wróci. Lekarze jednak mówili mi, że to choroba przewlekła.

Kolejne badania potwierdziły wznowę guza mózgu w tym samym miejscu, w którym był za pierwszym razem. Tym razem także przeszłam operację usunięcia guza, a aktualnie jestem w trakcie chemioterapii. Jako rodzina przeżyliśmy trudny czas kolejnych konsultacji, pobytu w szpitalu, szukania innych metod leczenia.

 

Nie ma we mnie zgody na to, że mój nowotwór mózgu to choroba przewlekła i że całe leczenie (operacja, chemia) ma mi tylko wydłużyć czas do kolejnego uderzenia.  Nie chcę, abyśmy razem z moją rodziną kolejny raz musieli przechodzić przez to samo, dlatego zdecydowałam się na równoległe leczenie immunoterapeutyczne, które niestety jest kosztowne. To leczenie daje mi szansę na powrót do zdrowia. Poza tym wspiera mój organizm w trakcie chemioterapii, by nie była ona bardzo wyniszczająca dla mnie.

 

Wszystkie wydatki związane z leczeniem są dużym obciążeniem dla mojej rodziny, dlatego zwracam się o pomoc do Państwa. Chciałabym przeżyć jeszcze długie lata z moimi bliskimi oraz spełniać swoje pasje, którymi są wędrówki górskie, śpiew i taniec.

Słowa wsparcia

donor2
Anna Kurinia
rok temu
Monika, życzę Ci dużo dużo zdrowia!! 92

donor2
Małgorzata Różycka
rok temu
Uściski z całego serca i dużo, dużo, dużo zdrowia! 92

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
Bardzo Was ściskamy i myślimy o Was. Będzie dobrze!!! 89

donor2
Darczyńca Anonimowy
11 miesięcy temu
Trzymaj się kochana🫶 88

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Paweł Janisz
10 miesięcy temu
75,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
10 miesięcy temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

donor2
Zbigniew Krzemiński
11 miesięcy temu
300,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
11 miesięcy temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   22 858.15 zł
2023.11.16
Wypłata: 765,25 zł, kategoria wydatków: transport,badania diagnostyczne,konsultacje medyczne

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.