Pomóż mi wygrać życie

Michał Michnowski, Ząbki,
numer zbiórki: 111216

slide1

Opis zbiórki

PL

Na wstępie napiszę, że zakończenie tej opowieści może być tylko jedno :) Ale dzięki Wam szybciej mogę powrócić do zdrowia, dlatego proszę o pomoc.

W czerwcu roku 2019 roku zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy odbytnicy. Kolejne badania w Warszawskim Centrum Onkologii na Ursynowie, którego jestem pacjentem, potwierdziły diagnozę. Choć początkowo czułem bezradność i wielki niepokój o nadchodzącą przyszłość, szybko się pozbierałem. Przecież mam dla kogo żyć, bo mam wspaniałego synka, którego muszę przeprowadzić przez życie, zobaczyć jak dorasta i zakłada sam swoją rodzinę. To dało mi mega siłę i chęć do walki .

 

Po wielu badaniach lekarze w Centrum Onkologii na Warszawskim Ursynowie poddali mnie radioterapii oraz chemioterapii i zadecydowali o operacji usunięcia guza. Przed operacją skonsultowałem się z lekarzem prowadzącym, jak będzie wyglądać operacja i jakie mogą być jej następstwa i usłyszałem, że czekam mnie operacja amputacji odbytnicy wraz ze zwieraczami i ileostomia do końca życia. Rozmowa z lekarzem wywoła u mnie strach przed tym, co będzie, jak sobie z tym wszystkim poradzę i zrezygnowałem z operacji na rzecz leczenia metodami niekonwencjonalnymi.

Czemu? Czy jestem szalony?

Nie, po prostu wybrałem mniejsze zło dla mojego organizmu, który w przeciągu 4 lat wystarczająco mocno został wyeksploatowany przez boreliozę, a teraz radio i chemioterapię. Nie napawały mnie optymizmem kilkuprocentowe statystyki przeżycia i to że będę kaleką do końca swoich dni.

 

Trafiłem na wiele grup o tematyce nowotworowej na portalu społecznościowym Facebook, gdzie na jednej z nich odezwał się do mnie jeden z grupowiczów z identycznym przypadkiem jak mój. Paweł, bo tak nazywa się członek grupy, poinformował mnie, że zna profesora, który specjalizuje się w leczeniu i operacjach nisko osadzonych guzów dolnego odcinka przewodu pokarmowego z zachowaniem zwieraczy TaTme.

Wnikliwie zapoznałem się z w/w metodą operacji i postanowiłem zaryzykować. W listopadzie pojechałem do Krakowa na konsultację z profesorem Andrzejem Budzyńskim. Profesor po zapoznaniu się z moją dokumentacją medyczną zakwalifikował mnie do operacji, dając mi nadzieję na wyleczenie. Pierwszy raz od dłuższego czasu czułem, że trafiłem w odpowiednie ręce.

 

4.12.2019 roku poddałem się operacji usunięcia odbytnicy z zachowaniem zwieraczy i wyłonieniem ileostomii tymczasowej. Operacja przebiegła bez komplikacji, udało się uratować zwieracze i wyciąć całkowicie guz. Wraz z odbytnicą usunięte zostały węzły chłonne otaczające odbyt w celu wyeliminowania przerzutów.

Moja hospitalizacja przebiegła bezproblemowo i już 9.12.2019 roku zostałem wypisany w stanie ogólnie dobrym do domu, gdzie do 21.01.2020 roku czekałem na wyniki histopatologii węzłów chłonnych i konsultację z profesorem.
Wyniki węzłów chłonnych okazały się dla mnie zbawienne, ponieważ 13 węzłów na 13 wyciętych były czyste i niezainfekowane komórkami rakowymi.

 

Więc dlaczego skoro jest dobrze, zgłaszam się do was o pomoc?

Metoda operacji TaTme polega na usunięciu nisko osadzonego guza i zespoleniu zaraz przy samych mięśniach zwieracze jelita grubego i zrobienia tak zwanej protezy odbytnicy. Wiadomo, proteza to nie jest to samo co odbytnica i zwieracze wymagają rehabilitacji przed kolejną operacja przywrócenia ciągłości przewodu pokarmowego, aby cały czas spełniały swoją funkcję.

Do rehabilitacji dochodzi rygorystyczna dieta, suplementacja, leki i w tym celu korzystam z pomocy dietetyka klinicznego, co też generuje dodatkowe koszty. Cały czas muszę też być pod stałą opieką lekarską i dojeżdżać na konsultacje na warszawskim Ursynowie i do Krakowa, gdzie byłem operowany i tam jest mój lekarz prowadzący.

Dzisiaj podjąłem decyzje, że zwrócę się do Was o pomoc. Dobro, Kochani, wraca - pomóżcie mi wrócić do zdrowia i na nowo cieszyć się życiem. Sam zawsze pomagałem i pomagam, ale teraz i ja potrzebuję pomocy.

 

Dziękuję i pozdrawiam,
Michał Michnowski

Słowa wsparcia

donor2
Agnieszka Sienicka
2 lata temu
Zdrowia 195
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję ?

donor2
Wojak Z krakowa
2 lata temu
Michał wracaj do zdrowia. Ja rozpoczynam ..... 191
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję ?

donor2
Żaneta i Piotr Bobińscy
2 lata temu
Trzymaj się <3 186
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję ?

donor2
Darczyńca 326638
2 lata temu
Zdrowia 170
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję ?

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
6,80 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
18,30 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
33,00 zł

donor2
Ewa Putko
rok temu
50,00 zł
Zyczę powrotu do zdrowia 90
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję ?

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   4 737.87 zł
2021.10.17
Wypłata: 2 852,00 zł, kategoria wydatków: terapia onkologiczna

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.