Gruczolakorak płuca - walka, która trwa

Maria Żylik, Łuków,
numer zbiórki: 111822

slide1

Opis zbiórki

PL

Piszemy w imieniu naszej Mamy Marii.

 

Zaczęło się niewinnie, od lekkiego drętwienia ręki. Następnie pojawił się niewielki niedowład, chwilę po tym splątanie i problemy z mową (afazja). 
Szereg badań, biopsja oraz resekcja przerzutu guza w płacie czołowym i na końcu diagnoza, którą usłyszeliśmy - gruczolakorak płuca prawego z przerzutami do ośrodkowego układu nerwowego oraz kości
Zaczęliśmy szukać pomocy wszędzie.


Radioterapia zabrała tyle sił, że chemia okazałaby się dla Mamy śmiertelna. Standardowe leczenie onkologiczne nie wchodziło w grę. Jedyny kierunek, jaki nam wskazano, to opieka paliatywna. Nie zgodziliśmy się na to, dołożyliśmy wszelkich starań, żeby to się tak nie skończyło. Niektórzy już skreślili nas z możliwości dalszej walki, ale się nie poddaliśmy. Znaleźliśmy onkologa, który wdrożył terapię genową.
Po przetoczeniu krwi i rozpoczęciu podawania leków, odpowiedniej suplementacji, diety, rehabilitacji, ku zdziwieniu wszystkich, stan Mamy zdecydowanie się poprawia.

 

Po pół roku walki, gdy zostaliśmy pozbawieni jakichkolwiek nadziei, jest lepiej. Mama żyje! Potrzebuje dalszej pomocy, by mogła walczyć dalej. By mogła zacząć chodzić, mówić, jeść i samodzielnie funkcjonować.

Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek będziemy zmuszeni prosić Państwa o wsparcie. Jednak ta sytuacja jest dla nas wyjątkowa i bez Was to się po prostu nie uda. Miesięczny koszt opieki nad mamą, włączając w to opiekę pielęgniarską, lekarzy specjalistów (fizjoterapeuty neurologicznego, logopedy, psychologa, dietetyka), suplementy, oraz odpowiednią dietę to koszt ok. 8 tys. zł miesięcznie.

 

Wszyscy, którzy znają Mamę, wiedzą, że jest człowiekiem pogodnym, pełnym ciepła, który nigdy nie odmówił pomocy drugiemu człowiekowi. Ostatnie lata swojej pracy to Ona pomagała tym, którzy tej pomocy potrzebowali. Pracowała jako opiekun ludzi starszych i schorowanych, a teraz to Ona potrzebuje Waszej pomocy. Cała rodzina prosi o wsparcie.

Słowa wsparcia

donor2
Izabela Rogowska
2 miesiące temu
Koleżanka z Łomży trzyma kciuki :) 43

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 miesiące temu
Ulica pomoze 35

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 miesiące temu
❤️ 34

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 miesiące temu
Trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót do zdrowia. /K&B 32

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Małgorzata Wąsak
28 dni temu
100,00 zł
Trzymaj się Mariola uda się, jesteście silni. 18

donor2
Małgorzata Wąsak
miesiąc temu
100,00 zł
Trzymaj się Mariola uda się, jesteście silni. 19

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 miesiące temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 miesiące temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę
Bóg ma plan dla Ciebie tylko wytrwaj ! 25

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   4 419.90 zł

Podopieczny jeszcze nie wypłacił środków ze zbiórki.

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.