Pomóżcie nam sfinansować dalsze leczenie

Maria Czajkowska, Warszawa,
numer zbiórki: 111011

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   913.95 zł
2019.05.23
Wypłata: 248,00 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2019.04.24
Wypłata: 416,00 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne,inne
2019.04.12
Wypłata: 160,00 zł, kategoria wydatków: konsultacje medyczne
Zobacz więcej

Opis zbiórki

PL

Nasza kochana mama, babcia i teściowa Maria Czajkowska wiosną 2018 r. dowiedziała się, że Jej dotychczasowy zdrowy organizm, bardzo mocno zaskoczył Ją i całą naszą rodzinę – usłyszeliśmy bardzo trudne do zrozumienia słowa… zdiagnozowano złośliwy nowotwór jelita grubego z mutacja BRAF V600E bez stwierdzonych cech niestabilności mikrosatelitarnej.

Zamiast cieszyć się wnukami, na które tak długo czekała, mama musiała podjąć heroiczną walkę o zdrowie i życie. Poddała się operacji chirurgicznej i chemioterapii. Ten etap leczenia okazał się nieskuteczny. Nie zawieszamy pomimo tego podjętej walki… zależy nam na możliwości podjęcia kolejnych słusznych kroków, szukamy możliwości, które pomogłyby wrócić mamie do zdrowia, przedłużyć życie, gdyż mama bardzo chciałaby poznać swojego wnuka, który niebawem ma się urodzić. Mama jest w dobrej formie, jak na tego typu schorzenie, dlatego wierzymy, że uda się zastosować dodatkowe leczenie z dobrym rezultatem klinicznym.

Obecnie Mama przyjmuje chemie doustną i leki przeciwbólowe. Z uwagi na rodzaj mutacji nowotworu i brak odpowiedzi na dotychczasową chemioterapię, nie mamy szans na sukces procesu leczniczego, jeśli nie podejmiemy próby leczenia terapią celowaną. Szczególnie dobre rezultaty uzyskują pacjenci objęci celowanymi terapiami w trakcie leczenia zagranicznego. Dążymy do tego, aby leczenie w Polsce nowotworu jelita grubego, zarówno w przypadku leczenia refundowanego oraz tego już niefinansowanego w ramach ubezpieczenia zdrowotnego było skuteczne. Jednakże na chwilę obecną polscy specjaliści rozkładają z ubolewaniem ręce… Chcielibyśmy móc skorzystać z terapii nie trzymając się ograniczeń refundacyjnych oraz zbadać indywidualne cechy guza i precyzyjnie dobrać terapie celowaną, co z dotychczasowych już badań wiemy, że jest bardzo kosztochłonne. 

Ubiegamy się o uzyskanie tzw. drugiej opinii - konsultacji medycznej za granicą, dzięki której moglibyśmy odbyć wizytę w jednym z europejskich ośrodków onkologicznych i spotkać się z tamtejszymi lekarzami specjalistami. Dodatkowo chcielibyśmy wesprzeć naszą Marysię hipertermią, jako metodą dodatkowego uzupełnienia leczenia nowotworu.

Mama cierpi na silne bóle także w okolicy kręgosłupa, gdyż obecnie już mniej aktywny tryb życia zaczyna zabierać Jej witalność, którą w szczególności próbujemy aktywizować spotkaniami z wnukami i rodziną, ale także masażami, pomagającymi pozbyć się chociażby części dolegliwości. W celu zagwarantowania mamie maksymalnej wygody zdecydowaliśmy się na masaże domowe, stąd są to usługi wyłącznie płatne. 

Z góry bardzo dziękujemy za okazane zainteresowanie, poświęcony czas, modlitwę oraz ewentualne umożliwienie pomocy materialnej wszystkim ludziom dobrej woli, którzy postanowią wspomóc w dążeniu do zdrowia naszą bohaterską, wyjątkowo dzielną i kochaną mamę, babcię i teściową Marię.
W obecnej sytuacji nie chcielibyśmy tracić cennego czasu…

Darowizny na rzecz leczenia Marii można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie. 

Słowa wsparcia

donor2
Robert Robson Pruski
3 lata temu
Trzymamy kciuki i życzymy zdrowia! 256

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 lata temu
Zdrowia i wytrwałości! Będzie dobrze ?? 224

donor2
Berenika
3 lata temu
Dużo zdrowia dla Babci Grzesia! 224

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 lata temu
Maria dasz rade! Nie lekaj sie! 215

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 miesiące temu
10,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
0,30 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
65,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 lata temu
50,00 zł
Powodzonka 146

Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.