Wsparcie Mamy w walce z rakiem jelita

Małgorzata Matuszczak, Przemyśl,
numer zbiórki: 111805

slide1

Dziennik

2024.01.29

Minął rok, a ja nadal biegnę w tym maratonie, którego mety ciągle nie widać.

 

Dzisiaj mam lat 56 z rozpoznaniem raka okrężnicy z rozsiewem do węzłów chłonnych i przestrzeni zaotrzewnowej. Stan po częściowym wycięciu jelita grubego, usunięciu trzewnych węzłów chłonnych oraz usunięciu sieci większej ze zmianami nowotworowymi. W badaniu histopatologicznym nowotwór w stanie martwicy jelita grubego, przerzuty raka do węzłów chłonnych, wątroby, makroprzerzuty do sieci. W badaniu genetycznym stwierdzono mutację KRAS, której obecność związana jest z odpornością na pewną grupę leków i w leczeniu stosuje się chemioterapię tradycyjną.

 

W I linii leczenia zastosowano u mnie chemioterapię podawaną co dwa tygodnie wlewem dożylnym trwającym 46 godzin. Po przyjęciu 11 kursów wykonano kontrolną tomografię komputerową, która wykazała progresję choroby. Ze względu na złą tolerancję i brak skuteczności zakończono leczenie. Weszłam w II linię i zakwalifikowałam się do programu lekowego chemioterapii z zachowaniem schematu podawania co dwa tygodnie wlewem dożylnym trwającym 46 godzin. Podczas leczenia wystąpiły bardzo dotkliwe skutki uboczne. Po przyjęciu sześciu kursów badanie kontrolne tomografii komputerowej ponownie wykazało progresję choroby i znaczne powiększenie zmian w wątrobie. Zakończono leczenie II linii i zakwalifikowano do kolejnej terapii w ramach programu lekowego, która może być wspomagana nierefundowanym lekiem BEVACIZUMAB (AVASTIN). Jego koszty będę musiała pokrywać prywatnie.

 

Oprócz choroby zasadniczej stwierdzono u mnie chorobę nerek, która wystąpiła jako skutek uboczny wcześniejszego leczenia operacyjnego. Choroba wymagała hospitalizacji na oddziale urologicznym, gdzie podjęto próbę leczenia endoskopowego, niestety nieskuteczną. Jedynym rozwiązaniem ratującym nerkę jest bardziej radykalne leczenie.

 

Przy tym wszystkim staram się żyć normalnie, nie rezygnować z „normalności”, chociaż moje życie kręci się teraz wokół leczenia - przyjmowanej chemii w postaci wlewów dożylnych w szpitalu, tabletek w domu, kroplówek, ciągłych badań i wizyt u lekarzy, nie tylko onkologów, ale też innych specjalizacji. Oprócz chemii, która rujnuje cały organizm, najgorsza jest niepewność. Wiem, że z choroby nie uda się mnie wyleczyć. Lekarze walczą o jej spowolnienie i utrzymanie organizmu w jak najlepszej kondycji, dlatego oprócz leków specjalistycznych muszę przyjmować inne eliminujące skutki uboczne ich działania oraz leki wzmacniające organizm. Środki, które uda mi się zebrać, chciałabym przeznaczyć na leki, metody wspomagające ich działanie, na dojazdy i konsultacje u specjalistów oraz dalsze procedury medyczne wskazane przez lekarzy.

 

Z góry dziękuję za każde wsparcie.

2023.10.07

Bardzo serdecznie dziękujemy Darczyńcom za środki przekazane w ramach rozliczeń PIT :)

Opis zbiórki

PL

Moja Mama Małgosia ma 55 lat i w styczniu tego roku zdiagnozowano u niej raka jelita grubego

 

Mama jest radosną i optymistyczną osobą, która zawsze walczy o to, co najważniejsze dla jej bliskich. Interesuje się historią miasta rodzinnego, gdzie od ponad 30 lat pracuje w muzeum. Mama przez lata była tancerką Zespołu Pieśni i Tańca i prowadziła aktywny oraz zdrowy tryb życia. 
W przeciągu miesiąca życie mojej Mamy uległo całkowitej zmianie. Niewiele ponad tydzień od usłyszenia diagnozy Mama przeszła operację częściowego wycięcia i zespolenia jelita grubego. W trakcie operacji okazało się, że rak dał już przerzuty do otrzewnej. Przy badaniach histopatologicznych wykryto również przerzuty do 3 węzłów chłonnych i wątroby. Teraz czeka ją chemioterapia i wiemy, że walka z rakiem będzie dla niej długim maratonem.


Zbieramy na wsparcie dalszego leczenia, w tym w szczególności na wizyty lekarskie, leki i żywienie specjalistyczne oraz dalsze procedury medyczne wskazane przez lekarzy.

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
Dużo zdrówka dla mamy ❤️ 104

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
powodzenia:) 100

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 miesiące temu
100,00 zł

donor2
Pawel Romanski
2 miesiące temu
500,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
5 miesięcy temu
100,00 zł

donor2
Marta Warzocha
6 miesięcy temu
1,00 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   3 439.42 zł
2024.03.17
Wypłata: 882,91 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne,inne
2024.01.14
Wypłata: 700,00 zł, kategoria wydatków: konsultacje medyczne
2023.12.31
Wypłata: 1 200,66 zł, kategoria wydatków: inne,środki farmakologiczne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.