Zakup nierefundowanego leku

Maciej Mardyła, Pałecznica,
numer zbiórki: 111852

slide1

Opis zbiórki

PL

Maciej ma 19 lat, od listopada 2021 roku leczy się na złośliwy nowotwór wątroby z przerzutami.

Pierwsza refundowana linia leczenia nie przyniosła efektów. Zadecydowano o wdrożeniu immunoterapii nierefundowanej. Ku naszej radości leczenie przyniosło skutek i można było pomyśleć o operacji. Wykonano ją w maju 2022 roku, po czym kontynuowano leczenie. Przez rok do marca 2023 Maciej czuł się bardzo dobrze, wyniki były zadowalające, aż do kontrolnego rezonansu, w którym wykryto wznowę. Przerwano immunoterapię, ponieważ nie była już skuteczna.

W maju 2023 r. Maciek przeszedł kolejną operację wątroby. Udało się usunąć wznowę, ale pozostał jeszcze przerzut nieoperacyjny w retrokawalnym węźle chłonnym. W październiku 2023 r. zakwalifikowano Maćka do radioterapii celowanej, w tym celu musieliśmy się udać do odległych dla nas Gliwic. Terapię zastosowano i mamy nadzieję, że skutecznie. Niestety jednak w międzyczasie wykryto kolejne wszczepy nowotworu, tym razem podskórnie i w mięśniach. Czekamy obecnie na dalszą diagnostykę i być może kolejną operację, a potem leczenie.

 

Maciej walczy dalej, szansą dla niego jest jeszcze jeden lek, kabozantynib. Niestety w trzeciej linii leczenia nierefundowany. Musimy sami szukać środków na pokrycie jego kosztów. Prosimy o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
Powodzenia 🍀 98

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
1 432,60 zł

donor2
Przeniesienie środków ze zbiórki Piotr Daraż
8 miesięcy temu
11 050,56 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
9 miesięcy temu
100,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
9 miesięcy temu
300,00 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   25 984.90 zł

Podopieczny jeszcze nie wypłacił środków ze zbiórki.

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.