Pomaga innym, ale sama też potrzebuje pomocy.

Lidia Spocińska, Warszawa,
numer zbiórki: 110183

slide1

Dni do końca: 971

Dziennik

2019.12.18
Minęło 4 lata od operacji. W międzyczasie doszły problemy z tarczycą i inne dolegliwości, które wymagają monitorowania. Nadal potrzebuję badań i konsultacji, które z uwagi na kolejki często realizuję prywatnie. Korzystam też z konsultacji specjalistów za granicą. Bardzo dziękuję za każde wsparcie. Jest ono dla mnie bardzo cenne i jestem Wszystkim bardzo, bardzo wdzięczna. To piękne i wzruszające, że tyle osób wspiera zbiórkę. Jestem pewna, że dobro do ludzi wraca i do Was też wróci.
Dziękuję. Lidia Spocińska

Opis zbiórki

PL

Nazywam się Lidia i mam 45 lat.

Od ponad 25 lat pracuję w sektorze ochrony zdrowia.

Trzy lata temu zmarł mój ukochany tata na pierwotnego raka wątroby w przebiegu HCV. Mojego taty siostra już od kilku lat walczy z rakiem piersi. Za nich wszystkich czułam i czuję się odpowiedzialna. Organizowałam wizyty, jeździłam na chemię, na radioterapię, pomagałam podejmować trudne decyzje i myślałam, jakie to szczęście, że mogę to robić, że ja nie jestem chora. Poza tym praca zawodowa (zwykle w korporacjach) pochłaniała cały mój czas. Praca zawodowa tak bardzo zdominowała moje życie, że żyłam w poczuciu winy, że za mało czasu poświęcam swojej 12 letniej córce i 6 letniemu synkowi. Planowałam to zmienić, uzdrowić, pomyśleć o sobie i rodzinie. Byłam zmęczona. Nie spodziewałam się, że wszystko zmieni samo życie.

W maju 2015 r. wykonałam USG u najlepszego rekomendowanego lekarza w Warszawie. Wynik: „w miejscu bolesności nie stwierdza się patologicznych zmian”. Pan dr spieszył się, pod gabinetem była kolejka. Zapłaciłam 150 zł i wyszłam zadowolona. Uf…. może to jakiś poszerzony przewód mlekowy pomyślałam i uśpiłam swoją czujność na 2 miesiące. Zaufałam renomie Pana dr i to był błąd, bo po 2 miesiącach rozlany naciek w piersi był coraz większy. Wykonałam MR, potem PET CT. Diagnoza zwaliła mnie z nóg: ”Rak zrazikowy, naciekający, inwazyjny z przerzutami do węzłów i jajnika”. Minęło 3 dni zanim odważyłam się to ujawnić. Guz miał 67 mm. Straciłam 3 miesiące, które mogą zaważyć na moim życiu. Dziękuję Panu, Panie dr za błędną diagnozę. Dzięki ludziom, z którymi współpracuję, mojemu pracodawcy wszystko poszło jak lawina: mammografia, biopsja, ostateczna diagnoza z oznaczeniem receptorów, plan leczenia: chemioterapia, zabieg radykalny, radioterapia, może ponowna chemioterapia, rehabilitacja, kolejna operacja i rekonstrukcja. To długa, mozolna, wyczerpująca droga z niewiadomym wynikiem na końcu. Mam tego pełną świadomość i boję się co będzie dalej. Strach paraliżuje mnie, powoduje ból nie do zniesienia.

Aktualnie jestem po IV cyklu chemioterapii. Teraz rozumiem ludzi, którzy bladzi i słabi snują się po korytarzach szpitala. Nigdy nie byłam po stronie proszących o pomoc. Z drugiej strony jest łatwiej. Celowane leki niestety nie są refundowane. A nawet jeśli są, to często za późno. Ja muszę żyć, bo muszę jeszcze dużo w życiu zrobić. Mam kilka misji do zrealizowania, bardzo ważnych. W wolnych chwilach pracuję jako wolontariusz, to daję mi siłę. Staram się i każdego dnia powtarzam, że nie wszystkie dni są szczęśliwe, ale dla każdego warto żyć. Pomagając pomożecie zrealizować moje marzenie - życie, nawet gdyby miało to potrwać 5 lat.

Dziękuję.

Darowizny na rzecz leczenia Lidii można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie. 

Słowa wsparcia

donor2
Aleksandra Pacan
3 lata temu
Walcz! 309
donor2
Właściciel zbiórki
Bardzo Wszystkim dziękuję za wpłaty. Dzięki nim mogę korzystać z dodatkowych konsultacji i leków. Doceniam każdy gest i dziękuję............. Lidia

donor2
Joanna Marciniszyn
2 lata temu
Trzymam kciuki ! 196

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
100,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 miesięcy temu
100,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
10 miesięcy temu
13,90 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
10 miesięcy temu
27,90 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   125.36 zł
2022.07.26
Wypłata: 186,08 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2022.05.30
Wypłata: 292,56 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2022.03.08
Wypłata: 400,00 zł, kategoria wydatków: badania diagnostyczne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.