Zbiórka na nierefundowany lek dla Katarzyny

Katarzyna Opacka, Białystok,
numer zbiórki: 112057

slide1

Opis zbiórki

PL

Mam na imię Katarzyna. Mam 55 lat. Wychowuję 12-letnią córkę. Do marca 2023 r. pracowałam intensywnie zawodowo. Wówczas moje poukładane życie stanęło dosłownie "na głowie". Badania wykazały, że choruję na obustronnego zaawansowanego miejscowo, hormonozależnego raka piersi z przerzutami do węzłów chłonnych.

Przeszłam cykl 16-tu agresywnych  chemioterapii i dwie rozległe operacje - obustronne mastektomie z usunięciem węzłów chłonnych. Po operacji okazało się, że nowotwór nie odpowiedział na zastosowane leczenie. Wszystkie węzły chłonne zajęte były przez komórki nowotworowe. Podjęłam dalsze leczenie.

 

Niedawno zakończyłam cykl radioterapii. Borykam się z bólem, zmęczeniem i neuropatią oraz innymi skutkami ciężkiego leczenia. Konieczna jest dalsza stała rehabilitacja, aby utrzymać sprawność obu rąk. Przede mną kolejny etap - horomoterapia.

Lekarze zalecili włączenie do hormonoterapii także abemacyklibu (Verzenios) - nowoczesnego leku celowanego. Zapobiega on nawrotom choroby i przerzutom odległym, a ryzyko ich wystąpienia w moim przypadku jest ogromne. Niestety abemacyklib nie jest lekiem refundowanym w Polsce w moim stadium choroby. Mogę go nabyć jedynie prywatnie. Koszt miesięcznej kuracji wynosi około 6500 zł. Lek należy brać przez dwa lata. Łączny koszt kuracji abemacyklibem to ok. 156 000 zł. Nie stać mnie obecnie na zapewnienie we własnym zakresie takiej kwoty.

 

Moim marzeniem jest patrzeć, jak dorasta moja córka, uczestniczyć w jej życiu i wychowaniu. Dlatego zwracam się do Państwa o pomoc. Będę wdzięczna za każde wsparcie. 

Słowa wsparcia

Chcesz dodać otuchy w walce Podopiecznego? Przekaż darowiznę i dopisz kilka słów wsparcia!

Darczyńcy

donor2
Grazyna filipowicz
27 dni temu
50,00 zł

donor2
Dominika Kowalczyk-Sadanowicz
27 dni temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   135.00 zł

Podopieczny jeszcze nie wypłacił środków ze zbiórki.

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.