Zbiórka na nierefundowany lek i koszty dalszego leczenia

Katarzyna Mura, Rybnik,
numer zbiórki: 111830

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Dziennik

2023.08.11

Drodzy darczyńcy, osoby dobrej woli,

 

minęło kilka miesięcy od założenia zbiórki na nierefundowany lek onkologiczny. Od tego czasu wiele się działo: niezliczona ilość wizyt lekarskich, badań, kilka pobytów w szpitalu, zabieg. Wciąż też czekam na wyniki kolejnych badań. 

Usłyszałam mnóstwo ciepłych słów i otrzymałam od Was ogromne wsparcie, za co jestem bezgranicznie Wam wdzięczna.

 

Co najważniejsze w kwestii nierefundowanego leku: od lipca otrzymuję co 2 tygodnie max. 2 blistry abemacyklibu w zależności od wyników badań krwi i stanu zdrowia. Jest to darowizna od firmy farmaceutycznej, powiązana z badaniami na pacjentach przyjmujących abemacyklib. Zakłada się, że terapia tym lekiem będzie trwała 2 lata, by miała sens terapeutyczny (jeśli darczyńca nie wycofa się z programu), a całość została oszacowana na 250 tysięcy złotych.

 

Zgromadzone środki na koncie fundacji będą mnie również wspierać w licznych dodatkowych, nieoczekiwanych kosztach leczenia - zakupie leków w celu niwelowania skutków ubocznych pozostałych po chemioterapii, radioterapii, hormonoterapii, operacjach, kosztach dojazdów, rehabilitacji oraz nierefundowanych badań i terapii.

2023.03.20

Kochani, nie potrafię tego opisać w słowach, jak jestem bardzo Wam wdzięczna.

17 stron słów wsparcia i kilkuset ludzi dobrej woli. Starałam się odpisywać na komentarze, ale nie wiem, czy dam radę, więc wszystkim Wam po prostu DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA - DOBRO WRACA! 

Jestem już po rozmowach z dr onkolog w Gliwicach, oszacowałam dostępność leku w Niemczech, czekam na rozpoczęcie radioterapii i zielone światło od prowadzącego lekarza.

Opis zbiórki

PL

Dzień dobry,

 

jestem przede wszystkim mamą samodzielnie wychowującą dwójkę cudownych dzieci. W ubiegłym roku w przeddzień moich 42 urodzin otrzymałam druzgocącą diagnozę  - rak piersi HER2 ujemny z mutacją w genie BRCA1 z przerzutami. Nie sposób mi opisać bardzo trudnych emocji i myśli. Nie poddałam się jednak - jestem już po 16 cyklach chemioterapii, operacji obustronej mastektomii, w trakcie hormonoterapii, przed radioterapią i dalszymi zabiegami chirurgicznymi oraz konsultacjami onkologicznymi.

 

17 lutego tego roku otrzymałam dalsze zalecenia dotyczące leczenia - nierefundowanym lekiem Abemacyklibem. Jestem wpisana do kolejki... Miesięczny koszt leczenia to ok. 6500 zł. Wbrew diagnozie staram się być aktywną zawodowo i rodzinnie, działać jakby nigdy nic. Moim marzeniem jest dać dzieciom jak najwęcej zdrowej mamy, pokazywać piękno przyrody i cieszyć się widząc jak dorastają na mądrych i wartościowych ludzi. Uwielbiam z nimi spędzać czas, podróżować...

Pomimo dużego wsparcia ze strony najbliższych i przyjaciół nie jestem w stanie pozwolić sobie na tak wysokie koszty zakupu leku.

 

Dziękuję serdecznie za każdą pomoc!

Słowa wsparcia

donor2
Aga
6 miesięcy temu
Kasiu to dla Ciebie na początek . Aga 81
donor2
Właściciel zbiórki
Wielkie serce

donor2
Darczyńca Anonimowy
6 miesięcy temu
Pani Kasiu, jak dla mnie to jest Pani Bohaterką. Trzymam za panią kciuki. Powodzenia. 60

donor2
Darczyńca Anonimowy
6 miesięcy temu
Przekazuję swój grosik dla pięknej mamusi. Walcz dzielnie, kobito! 59

donor2
Barbara Górowska
6 miesięcy temu
Od koleżanki że specjalizacji. Trzymam kciuki. 56
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję Basiu :) ❤️

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 miesiące temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 miesiące temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

donor2
Eastfield Veterinary Clinic
5 miesięcy temu
260,00 zł

donor2
Ola Mrowiec
5 miesięcy temu
30,00 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   44 654.30 zł
2023.08.16
Wypłata: 3 153,70 zł, kategoria wydatków: inne,środki farmakologiczne,transport

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.