Każdy dzień jest… DAREM!

Karolina Kornaś, Szczytniki,
numer zbiórki: 111839

slide1
slide1
slide1
slide1

Opis zbiórki

PL

Cześć,

 

mam na imię Karolina, w 2021 r. mając 38 lat, podczas karmienia piersią mojego małego synusia wyczułam zmianę w piersi, która okazała się nowotworem złośliwym piersi, tzw. potrójnie ujemnym, z przerzutem do węzłów chłonnych pachowych. Jest to agresywny rodzaj nowotworu piersi, na który w Polsce nie ma celowanego leczenia (jak w przypadku innych typów raka piersi). Pozostaje więc chemioterapia, leczenie operacyjne, radioterapia i pozostawienie dalszego losu w rękach Boga!

W Stanach Zjednoczonych do leczenia raka piersi trójujemnego dopuszczono równolegle z chemioterapią leczenie biologiczne – immunoterapię lekiem pembrolizumab. Z pomocą moich najbliższych i instytucji finansowych już udało mi się pokryć koszty leczenia tym nierefundowanym w Polsce lekiem w wysokości 200 tys. zł.

Pół roku po zakończeniu leczenia, w wyniku powikłań po operacji rekonstrukcji piersi, krwiaka i reoperacji oraz zastosowanej radioterapii konieczne było usunięcie implantu. Kolejna operacja spotęgowała obrzęk limfatyczny po usunięciu węzłów chłonnych.

 

Szansą na powrót do normalnego życia jest dla mnie odroczona rekonstrukcja piersi metodą DIEP wraz przeniesieniem węzłów, jednak z uwagi na znaczny koszt, NFZ niewiele takich operacji finansuje, a czas oczekiwania obecnie wynosi ok. 6 lat! Przy rekonstrukcji zaangażowanych jest 12 lekarzy, a czas jej wykonania sięga nawet 12 godzin. Koszt takiej operacji wynosi ok. 75 tys. zł.

Tym razem, mając jeszcze poprzednie zobowiązania, nie jestem w stanie udźwignąć takich kosztów prywatnie.

Jeśli możesz pomóc mi zebrać środki na kontunuowanie leczenia, to ja, moja rodzina i przyjaciele, będziemy Ci bardzo wdzięczni!

Pomożesz mi przetrwać ten ciężki czas!

Słowa wsparcia

donor2
Anna Wesolowska
2 miesiące temu
Jesteśmy z Tobą Karolcia 🥰 A&J 36

donor2
Barbara Szymkowiak
2 miesiące temu
Karolinka życzymy Ci dużo dużo zdrowia i siły. Masz cudowne dzieciaczki. Pozdrawiamy Cię i pamiętamy. Koleżanki i koledzy z UP Opalenica. 34

donor2
Helena M
2 miesiące temu
Niech błogosławi Wam Pan Bóg a Matka Boża uprasza potrzebne łaski 26

donor2
Mieczysław Berlik
2 miesiące temu
Szybkiego powrotu do pełni sił i zdrowia :) 26

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
15 dni temu
50,00 zł

donor2
Agnieszka
miesiąc temu
20,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
200,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
1 000,00 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   4 018.50 zł

Podopieczny jeszcze nie wypłacił środków ze zbiórki.

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.