Moja walka z rakiem

Justyna Parol, Otrębusy,
numer zbiórki: 111789

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Publikacje o Podopiecznym

Mieszkanka Otrębus walczy z rakiem piersi. Każdy z nas może pomóc w tej walce
wpr24.pl | Publikacja z 2023.02.19

Justyna ma tylko 45 lat i dwójkę cudownych dzieci. Niestety Justyna ma również raka. Justyna walczy z chorobą ale potrzebuje też wsparcia....

Czytaj dalej

Dziennik

2023.10.13

Witajcie, dawno mnie tutaj nie było, a dużo się działo:

 

1 lutego 2023 r. miałam mastektomię z jednoczesną rekonstrukcją i wycięciem węzłów chłonnych. Długo czekałam na wyniki histopatologiczne, które kiedy przyszły, podcięły mi skrzydła. Zamiast trzech guzów w piersi było sześć, zajęte dwa węzły chłonne z makro przekroczeniem torebki, rak przedinwazyjny pomiędzy klatką piersiową a obojczykiem. 

 

31 marca 2023 r. kolejna operacja, radykalne wycięcie węzłów chłonnych i docinka tkanek. 

 

15 maja 2023 r. rozpoczęłam chemioterapię: 4 chemie czerwone co 2 tygodnie, 12 chemii białych Palitaxel co tydzień. Chemię skończyłam 4 października 2023 r. Na wlewach chemii białej zakładałam rękawice i skarpety chłodzące, które miały uchronić mnie przed neuropatią, faktycznie złagodziły skutki uboczne chemii. Mam odrętwiałe palce, ale mam nadzieję, że wróci to do normalności za jakiś czas. 

Przed chemią cały czas korzystałam z rehabilitacji: uczyłam się automasażu limfatycznego, masażu blizny, żeby jak najbardziej usprawnić rękę po operacji, co się udało. 

 

16 października 2023 r. zaczynam radioterapię, która będzie trwała przez cały miesiąc do 10 listopada 2023 r., bez weekendów. Radioterapia będzie odbywać się na wdechu.

 

25 października 2023 r. mam spotkanie z Panią onkolog i wprowadzona będzie hormonoterapia, która jest przewidziana na 10 lat. 

Leczenie dało mi trochę  w kość, jestem osłabiona i zmęczona, ale zmotywowana do dalszej walki. 

 

Bardzo chciałam Wam wszystkim podziękować za wsparcie, za słowa otuchy, za lekcję życia, którą dostałam od niektórych, za słowa, które usłyszałam i których nie zapomnę do końca życia.

Dziękuję wszystkim, którzy przekazali na mnie swoje 1,5% podatku, dziękuję też wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do mojej zbiórki.

Jesteście Wielcy!!! Trzymajcie za mnie kciuki do końca, żeby wszystko się pomyślnie zakończyło! 

2023.02.13

Kochani, dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna za ciepłe słowa i za wsparcie. Słowa są zbyt małe, żeby wyrazić moje podziękowanie. Dziękuję! ❤️❤️❤️

Opis zbiórki

PL

Mam na imię Justyna, mam 45 lat, mam 2 dzieci i mam Raka.

13 grudnia 2022 postawiono mi diagnozę: rak piersi, naciekający, przewodu NOS G2, wieloogniskowy. Kompletnie nie rozumiałam, co mówi do mnie lekarz, to całe nazewnictwo było jak czarna magia, nie wiedziałam, czy to dobrze, że to taki rak, czy może źle. Powoli oswajałam się z myślą o chorobie.

 

Obecnie jestem po wszystkich badaniach: TK i scyntygrafii – na szczęście jeszcze bez przerzutów. 1 lutego miałam operację mastektomii z jednoczasową rekonstrukcją i wycięciem węzła wartowniczego. Kolejnym etapem będzie oczekiwanie na wyniki histopatologiczne i dalsze stawianie czoła mojemu wrogowi. Na tym etapie jeszcze nie wiem, czy będzie to chemioterapia, czy radioterapia, na pewno hormonoterapia. 

 

Rehabilitację po mastektomii zaczęłam już drugiego dnia po operacji. Obejmuje ona usprawnianie ręki, żeby nie zbierała się chłonka, masaż limfatyczny. Ale na tym się nie kończy, bo będę miała długą drogę do przebycia: konsultacje medyczne, biopsja tarczycy, suplementacja leczenia, testy genetyczne. Będzie też potrzebne zrobienie testu Oncotype Dx, który pokazuje czy w moim przypadku chemia przyniesie zamierzone rezultaty. Niestety koszt takiego testu to 13 tysięcy złotych, z czego refundowane jest 50%. 

 

Będę walczyła, bo mam dla kogo, ale będzie mi też potrzebna pomoc i wsparcie z Waszej strony. Nie jest łatwo prosić o pomoc dla siebie, dużo łatwiej jest walczyć o kogoś. Niestety teraz muszę stanąć po drugiej stronie i prosić o pomoc dla mnie samej, żeby być jak najdłużej z moimi dziećmi, cieszyć się z ich wzlotów, płakać z ich upadków, patrzeć, jak dorastają, jak biorą ślub, jak rodzą mi się wnuki. Nie marzy mi się willa z basenem, tylko takie przyziemne, ale najważniejsze rzeczy...

Słowa wsparcia

donor2
Anna Trąbińska (Mika)
rok temu
Pokonasz skurwiel…a 165

donor2
Anna Matlak
rok temu
Trzymaj się Justynko i Wałcz 😘 Jesteśmy z Tobą❤️❤️ 140

donor2
Michał Witan
rok temu
Walcz dzielnie! 131

donor2
Paweł Wacławek
rok temu
Bądź silna. Wierzę, że wszystko będzie dobrze. 123

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Jacek Gra
4 miesiące temu
100,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
5 miesięcy temu
100,00 zł
Będzie dobrze, jesteś silna babka 😘 56

donor2
Darczyńca Anonimowy
9 miesięcy temu
136,60 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
9 miesięcy temu
180,50 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   28 442.89 zł
2024.06.26
Wypłata: 772,50 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne,rehabilitacja,badania diagnostyczne
2024.06.11
Wypłata: 403,45 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2024.05.21
Wypłata: 1 747,37 zł, kategoria wydatków: inne,konsultacje medyczne,środki farmakologiczne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.