Na ciągłą rehabilitację

Jacek Kozyra, Pruszcz Gdanski,
numer zbiórki: 111221

slide1

Opis zbiórki

PL

Nazywam się Jacek Kozyra, mieszkam wraz z żoną i siedemnastoletnią córką w Pruszczu Gdańskim.
W lipcu 2017 roku zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy (chrzęstniakomięsak) w kręgosłupie. Rokowania, jakie usłyszałem w Akademii Medycznej w Gdańsku, to paraliż i śmierć w najbliższym czasie. Powiedziano mi, że jeżeli znajdę neurochirurga, który podejmie się tej operacji, mam szanse żyć.


Byłem u sześciu neurochirurgów w Polsce, nikt nie chciał podjąć się tej operacji. Z pomocą profesora z Akademii zacząłem szukać pomocy za granicą. Udało nam się skonsultować z lekarzem w Narodowym Centrum leczenia schorzeń kręgosłupa w Budapeszcie, który ma bardzo duże doświadczenie w operacjach tego typu nowotworu tak umiejscowionego. Powiedział, że jest w stanie mnie zoperować, jednak by mogło się to odbyć, musi wpłynąć pełna kwota tj. 46 tys. EURO na konto szpitala. Oczywiście pieniądze pożyczyłem, ponieważ czas tutaj odgrywał bardzo ważna rolę i 16.08.2017 przeszedłem operację całkowitej resekcji guza. Usunięto guza w jednym kawałku z zapasem zdrowej tkanki, co było najważniejsze i czego w Polsce nikt nie chciał się podjąć. Wycięto mi trzy kręgi kręgosłupa, trzy przylegające żebra po 10 cm, trzy wypustki nerwowe i wykonano plastykę opony twardej. Niestety podczas operacji doszło do częściowego uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym na skutek niedokrwienia. Ubiegałem się o zwrot kosztów w NFZ, ale niestety nie otrzymałem refundacji.

 

Od tego czasu minęło już ponad dwa lata. Od wysokości klatki piersiowej mam niedowład prawostronny, spastyki i brak czucia. Dzięki nieustannej rehabilitacji jestem samodzielny, chodzę o dwóch kulach. Przed operacją pracowałem, dziś jest to niemożliwe, wszystko spadło na moją żonę. Moja sprawność jest uzależniona od ciągłej rehabilitacji.

Zbiórkę organizuję przede wszystkim na rehabilitację i wyjazd do ośrodka na turnus rehabilitacyjny.

Jeśli możesz pomóc - serdecznie dziękuję.

Jacek

Słowa wsparcia

donor2
Dominika Kowalczyk-Sadanowicz
3 lata temu
Trzymam za Pana kciuki! 210
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję bardzo !

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
11 miesięcy temu
1 679,20 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
11 miesięcy temu
418,80 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
11 miesięcy temu
210,40 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
135,40 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   26.62 zł
2022.11.07
Wypłata: 7 190,00 zł, kategoria wydatków: rehabilitacja
2021.10.12
Wypłata: 8 680,00 zł, kategoria wydatków: inne
2020.10.29
Wypłata: 6 470,00 zł, kategoria wydatków: inne

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.