Iza walczy ze złośliwym guzem mózgu

Izabela Kuzioła, Kędzierzyn-koźle,
numer zbiórki: 110666

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Dziennik

2024.07.16

W dniu 12 lipca 2024 kontaktowałam się z ginekologiem w sprawie leku Jasnum. Lek zlecony nie działa tak jak powinien. Ginekolog zaleciła, abym wróciła do Doppelherz czerwona koniczyna.

2024.07.10

W dniu 10 lipca 2024 odbyła się wizyta ginekologiczna. Wynik cytologii prawidłowy, badania krwi świadczą o przechodzeniu w menopauzę. Badanie ginekologiczne prawidłowe. Ginekolog poinformowała, że gdyby pojawiły się obfite miesiączki, to mam natychmiast zgłosić się na wizytę. Kontrol w styczniu. Obecnie chodzę na zabiegi rehabilitacyjne barku prawego. W trakcie wywiadu rehabilitantka stwierdziła, iż mam ograniczenie w barku. Zlecono zabiegi 2 x w tyg. oraz pokazano, jakie ćwiczenia wykonywać w domu.

Zobacz więcej

Opis zbiórki

PL

Witam serdecznie, mam na imię Iza, mam 46 lat. Mam cudowną rodzinę - 19-letnią córkę i kochanego męża.

01.09.2015 roku po badaniu RM głowy otrzymałam diagnozę - GUZ ZŁOŚLIWY MÓZGU, glejak nieznanego pochodzenia. Neurolog skierował mnie do neurochirurga. Od 17.09.2015 do 01.10.2015 przebywałam w Klinice Neurochirurgi i Onkologii CUN w Łodzi. Miałam 2 razy wykonaną biopsję ciała modzelowatego (mózgu). Otrzymałam diagnozę - GUZ ZŁOŚLIWY MÓZGU SKĄPODZRZEWIAK G2 (nieoperacyjny ze względu na lokalizację).

Poinformowano mnie, że czeka mnie skojarzona terapia na oddziale onkologii (radioterapia + chemioterapia). Udałam się do Instytutu Onkologii w Gliwicach. Przebywałam na oddziale od 19.11.2015 do 07.01.2016 i byłam leczona chemioterapią i radioterapią. Po wyjściu z oddziału onkologicznego zostałam objęta opieką w poradni onkologicznej w Gliwicach. Od lutego do lipca 2016 roku otrzymywałam chemię w warunkach domowych raz w miesiącu przez 5 dni. Obecnie jestem nadal pod opieką onkologa i mam systematycznie wykonywane badania RM głowy. Po zastosowanym leczeniu guz zmniejszył się nieznacznie, ale nigdy nie będzie guzem operacyjnym.


W tamtym czasie zalecano mi, żebym skorzystała z leczenia protonoterapią, w wyniku czego założyłam konto w fundacji Alivia. Nikt nie poinformował mnie, iż jest to dla mnie bardzo niebezpieczne. Miałam wizytę u profesora onkologa-radiologa, który przekazał mi, że po leczeniu radioterapią nie można mieć leczenia protonoterapią. Guz mógłby rozpaść się na kawałki, co byłoby zagrożeniem dla mojego życia i zdrowia.

 

Obecnie nadal jestem pod stałą kontrolą onkologa, który zleca mi regularne rezonanse. W trakcie leczenia przyjmowałam duże dawki leków sterydowych, co spowodowało spore zmiany w moim organizmie. Mam problemy z układem kostnym, przedwczesne wchodzenie w okres menopauzy, problemy z tarczycą. Z powodu silnych dolegliwości bólowych kończyn dolnych korzystam również z porad lekarza chirurga. W obecnej chwili guz jest w miarę stabilny. Pozyskane fundusze ułatwiają mi dostęp do lepszej diagnostyki oraz konsultacji z dobrymi specjalistami.

 

Dzięki  fundacji Alivia darczyńcy mogą przekazać mi pomoc finansową, abym mogła korzystać z lepszej opieki medycznej. Bardzo dziękuję za okazane mi wsparcie.

Dziękuję wszystkim darczyńcom anonimowym, jak również wszystkim znajomym za dotychczasową pomoc. Dzięki Wam poprawiam sobie jakość życia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim dużo zdrowia.

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
6 lat temu
Izuś myślę o Tobie często i modlę się . 670
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję za modlitwę i wsparcie pozdrawiam ?

donor2
Darczyńca Anonimowy
6 lat temu
Wszystko będzie OK. Scrabble czekają. 599
donor2
Właściciel zbiórki
Pogramy mam nadzieję ze już wkrótce .Dzięki za pomoc .całuski

donor2
Katarzyna Namyślak-Krajewska
6 lat temu
Kochani!Codziennie sprawdzam i bardzo Wam kibicuję!Jesteście wspaniali! 573
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękujemy wam za wsparcie .Pozdrowienia dla całej rodziny.

donor2
Irena Kawulak
6 lat temu
Trzymaj się Iza trzymam mocno kciuki i modlę się za Ciebie. Pozdrawiam Irka Smykała - Kawulak 555
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuje za wsparcie i modlitwę..

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
13 dni temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

donor2
Hanna Dąbrowska
2 miesiące temu
100,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
5 miesięcy temu
20,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
9 miesięcy temu
7,30 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   72 716.49 zł
2024.06.18
Wypłata: 365,98 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne,konsultacje medyczne
2024.06.18
Wypłata: 1 900,86 zł, kategoria wydatków: badania diagnostyczne,środki farmakologiczne,rehabilitacja
2024.02.29
Wypłata: 1 782,39 zł, kategoria wydatków: rehabilitacja,środki farmakologiczne,badania diagnostyczne,inne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.