Udało się otrzymać lek w ramach NFZ!

Grażyna Mikułan, Miłakowo,
numer zbiórki: 111073

slide1
slide1
slide1
slide1

Dziennik

2019.11.20
Kochani w związku z tym, że refundacja leku Rybocyklib weszła w życie, z dniem dzisiejszym wstrzymuję zbiórkę pieniędzy. To dzięki Waszej pomocy udało mi się zakupić dwie dawki leku Rybocyklib i kontynuować leczenie. Dzięki temu, że terapia nie była przerwana zostałam zakwalifikowana do programu lekowego. Z całego serca dziękuję za okazaną mi pomoc. Dziękuję Wszystkim razem i Każdemu z osobna, że w tych trudnych i ciężkich chwilach nie byłam sama, że mogłam liczyć na Waszą pomoc.
2019.08.13
Za wszystkie dotychczasowe wpłaty BARDZO DZIĘKUJĘ !

Dzięki Waszej ofiarności i wielkoduszności udało mi się wraz z moimi oszczędnościami zakupić pierwszą dawkę leku Rybocyklib. Przez kolejny miesiąc mogę kontynuować leczenie.
Z wielką wiarą i nadzieją liczę na Wasze dalsze wsparcie finansowe.
Dziękuję również za słowa wsparcia, które również mają wielką moc.

DAROWIZNY MOŻNA ODLICZYĆ OD PODATKU.

Opis zbiórki

PL

Witam, mam na imię Grażyna (53 lata), jestem mamą trójki dzieci (31, 27 i 17 lat) i babcią małej 7-miesięcznej Matyldzi. 

Moja choroba ujawniła się pod koniec lata 2018 roku, gdy wyczułam małe zgrubienie w piersi. Potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. W ciągu 3 tygodni mój guz urósł do wielkości 55x30 mm. 

Listopad 2018 roku - wynik badania histopatologicznego - zaawansowany nowotwór złośliwy piersi IV stopnia z przerzutami do węzłów chłonnych pachy. Kolejne badania oraz diagnozy były równie niepokojące. Na początku grudnia 2018 roku przeszłam skomplikowany zabieg chirurgiczny usunięcia segmentu prawego płuca. Wynik badania histopatologicznego - przerzuty do węzłów chłonnych śródpiersia. Ciąg tych trudnych dla mnie i rodziny wydarzeń przerwany został narodzinami upragnionej Wnusi, która obudziła we mnie siły i chęci do walki z chorobą. 

W moim przypadku jedyną możliwością leczenia nowotworu jest hormonoterapia, wspomagana nowatorskim lekiem o naukowo potwierdzonej skuteczności w hamowaniu rozwoju komórek rakowych. Lek o nazwie Rybocyklib z powodzeniem stosowany jest w krajach Europy Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych, w naszym kraju nie jest refundowany przez NFZ.

Szczęśliwie, wiosną tego roku zakwalifikowałam się w Klinice Onkologii na darmową, 5-cio miesięczną terapię Rybocyklibem, która niestety dobiegła końca, gdyż mój limit się wyczerpał. Wiem, że lek działa. Guz w piersi zmniejszył się a przerzuty przestały być widoczne w badaniach obrazowych. Wiem też, że nowotwór jest nadal, ale lek dał mi nadzieję, że mogę powstrzymać chorobę. 

Teraz zmuszona jestem zakupić lek indywidualnie. Bez Waszej pomocy nie jestem w stanie zakupić kolejnych dawek. Każdego miesiąca potrzebuję kwoty 10.000 zł. Termin zakupu upływa zawsze 10 dnia każdego miesiąca. Jest to dla mnie kwota nieosiągalna. 

Zawsze byłam osobą samodzielną i nigdy nie prosiłam o pomoc. Dziś, choć to osobiście bardzo trudne dla mnie, nie pozostaje mi nic innego jak zwrócić się do Was, do ludzi o otwartym sercu i dobrej woli o pomoc i wsparcie finansowe. 

Za każde wsparcie bardzo dziękuję. 

 

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 lata temu
Walczymy :) 227

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 lata temu
Zdrowia i wytrwałości! 213

donor2
Iwona Kalinowska
3 lata temu
Dużo siły i wytrwałości 209

donor2
Joanna
3 lata temu
Wiara czyni cuda, a ludzie w tym pomogą. Moj tata wyzdrowiał, wiec Pani rownież bedzie zdrowa! Całym serduchem z Pania! 206

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 lata temu
100,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 lata temu
100,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 lata temu
100,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 lata temu
50,00 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   1 830.16 zł
2019.11.20
Wypłata: 8 046,98 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2019.09.09
Wypłata: 7 222,50 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.