Na ten moment zawieszam zbiórkę. Dziękuję za wpłaty.

Elżbieta Zagajska, PŁOUSZOWICE,
numer zbiórki: 111368

slide1

Dziennik

2021.05.17
Drodzy Darczyńcy, wstrzymuję zbiórkę pieniędzy z uwagi na osiągnięty cel. Wszystkim moim Darczyńcom dziękuję za otwarte serca i życzliwość. Posiadane na koncie środki będę przeznaczać na dalsze moje leczenie.

Wdzięczna Elżbieta z rodziną
2021.02.02
Drodzy Darczyńcy, przepraszam, że dopiero teraz się z Wami kontaktuję. Dopiero w listopadzie zakończyłam chemioterapię, a od grudnia już rozpoczęłam terapię lekiem olaparib (3 dawki) i teraz oczekuję, jak zareaguje mój organizm. Jednocześnie z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim moim Darczyńcom za otwarte serca i życzliwość oraz za bezinteresowną pomoc finansową, którą od Was otrzymałam, by móc zdobyć środki na zakup leku. Jestem niezmiernie wdzięczna za każdy dar serca, który uświadamia, mi że mam wielu Przyjaciół, na których mogę liczyć. Ciągle jeszcze istnieją wśród Was anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł, lecz ich serca są bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swą pomoc. Za okazaną dobroć i wsparcie z całego serca dziękuję i polecam Bogu w modlitwie wszystkich moich Darczyńców.

Wdzięczna Elżbieta z rodziną

Opis zbiórki

PL

Mam 60 lat, do tej pory byłam szczęśliwą żoną, matką i babcią, spełniałam się zawodowo pracując w PKP PLK S.A. jako główny specjalista.

W październiku 2018 roku okazało się, że mam raka jajnika w stadium zaawansowanym (FIGO IIIC C56), brak mutacji w genach BRCA1/BRCA2 .

Czy coś zaniedbałam? Nie, co roku dokładne badania. Żadnych wcześniejszych symptomów, badania laboratoryjne w normie. Niestety na tego raka nie ma wczesnych testów. Dopiero laparoskopia wykazała rozmiar klęski. Konieczne było zastosowanie 6 kursów ciężkiej chemioterapii, a po chemii natychmiastowa operacja i po niej następne 3 kursy chemii. Efektem była pełna remisja, brak zmian w tomografii komputerowej, markery w normie.

 

Wydawało się, że bitwa wygrana, ale nie wojna - bo po roku od zakończenia ostatniej chemioterapii (czerwiec 2019) nowotwór powrócił. Obecnie przyjmuję drugą linię leczenia – chemioterapię (znowu 6 kursów ciężkiej chemii). Niestety ten rak w 70% przypadków daje nawroty, a wówczas jest to już choroba śmiertelna.

Nadzieją w leczeniu raka jajnika są przełomowe wyniki badania SOLO1 ogłoszone w końcu października 2018 r., dotyczące leku Olaparib. Niestety podlega on refundacji tylko dla pacjentek z mutacją genu BRCA1/2. Ja nie jestem nosicielką mutacji w genach BRCA – co nie pozwala na kwalifikację mnie do terapii Olaparibem finansowanej przez NFZ w ramach Programu Lekowego.

Jednakże badania kliniczne II fazy Study 19 dostarczyło dowodów na skuteczność Olaparibu zarówno u pacjentek z mutacją w genach BRCA, jak i u chorych bez tych mutacji. Wykazano istotne wydłużenie czasu przeżycia bez progresji (PFS) w przypadku stosowania leczenia Olaparibem w porównaniu do placebo. Korzyści z leczenia podtrzymującego Olaparibem utrzymują się również długoterminowo: wydłużeniu ulega nie tylko czas do progresji choroby, ale i czas do kolejnej terapii (TFST).

 

Bez refundacji koszt leczenia to ok. 22 000 zł miesięcznie!!! Leczenie Olaparibem wymaga włączenia leku najpóźniej do 8 tygodnia od zakończenia chemii i powinnam otrzymać co najmniej 6-9 cykli terapii. Z uwagi na długotrwałe i kosztowne leczenie mogę samodzielnie sfinansować niecałe 15% kosztów terapii. Jednak wierzę w dobroć ludzi i stąd moja obecność w Onkozbiórce. Cel zbiórki to pozostała część kosztów. Każda wpłata jest szansą na kontynuację mojego leczenia i wyzdrowienie.

Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękuję.

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 lata temu
Wracaj szybko do zdrowia 236

donor2
M-F-J-Ł Tatara
3 lata temu
Trzymamy kciuki! 212

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 lata temu
Pani Elu trzymam kciuki żeby się udało!!!!!!! 212

donor2
Stanisław Tatara
3 lata temu
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia 211

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
36,20 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
40,50 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 lata temu
168,80 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 lata temu
6,90 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   22 806.59 zł
2023.11.05
Wypłata: 415,82 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2023.09.29
Wypłata: 6 000,00 zł, kategoria wydatków: konsultacje medyczne
2023.09.03
Wypłata: 203,92 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.