Twoja niewielka pomoc może znaczyć dla mnie tak wiele

Dorota Dobosz, Kraków,
numer zbiórki: 111764

slide1

Dziennik

2023.12.17

Niestety w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nastąpiło znaczne pogorszenie mojego stanu zdrowia. Wystąpiła ciężka niewydolność serca spowodowana toksycznością chemioterapii tzw. czerwonej. Bardzo szybko się męczę, a każdy oddech biorę z trudem. Teraz rozpoczęłam leczenie także w poradniach kardiologicznych. Serce będzie wymagało przyjmowania leków do końca życia. Dziękuję za wsparcie!

2023.11.02

Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wspomóc moją zbiórkę 1,5% podatku. Środki te zostały już zaksięgowane na mojej zbiórce. Dzięki nim, a także dzięki wpłatom od Darczyńców, będę mogła kontynuować dalsze leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!

Zobacz więcej

Opis zbiórki

PL

Dzień dobry, z tej strony Dorota. Wiosna ubiegłego roku była czasem, gdy moje życie stanęło pod znakiem zapytania - zachorowałam na raka piersi potrójnie ujemnego. Przetrwałam pełną chemioterapię oraz mastektomię z jednoczesną rekonstrukcją piersi z implantem. Odpowiedź na leczenie była patologicznie całkowita - to znaczy wyleczona!

 

Niestety, jak się okazało, wszystko co dobre, szybko się kończy - pół roku później, mimo czujności, nastąpiła wznowa miejscowa. 

Ta wiadomość zupełnie mnie przybiła. Byłam załamana, a nad moją rodziną ponownie pojawiły się czarne chmury. By móc dalej dla nich żyć, potrzebuję prosić Państwa o pomoc. Chciałabym jeszcze kiedyś móc, bez choroby i bólu związanego z wyniszczającą chemią, spędzić z nimi czas bez zmartwień i strasznych myśli z tyłu głowy. Lek dałby na to dużą szansę, dlatego liczę, że rozważą Państwo wsparcie mojej zbiórki.

 

Obecnie przyjmuję co tydzień chemioterapię, w planie jest 16 wlewów. W całej tej sytuacji, która jest dla mnie bardzo trudna, mam ogromną pomoc i wsparcie w osobach dwóch znakomitych onkolożek, które szukają możliwości najlepszej terapii, potem czeka mnie następna operacja i kontynuacja leczenia.

 

Po konsultacji w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie zadecydowano o immunoterapii pembrolizumabem, który znamiennie zwiększa szanse na radykalne wyleczenie choroby nowotworowej. Planowane jest też leczenie uzupełniające, które wpływa na odległe wyniki leczenia. Lek ten jest stosowany w Unii Europejskiej w kuracji raka piersi, ale w Polsce - nie jest refundowany.

Niestety nie stać mnie na zakup tego leku samodzielnie, potrzebuję co najmniej 10 dawek. Jedna dawka kosztuje ponad 15 000 złotych, dlatego zwracam się do Ciebie z prośbą o wsparcie w zakupie. Lek ten należy włączyć do terapii, którą już rozpoczęłam, jak najszybciej. Kluczową rolę gra tu czas.

 

Zawsze starałam się pomagać innym w miarę swoich możliwości, teraz sama jestem w potrzebie. Na obrazku widać naszą ukochaną kotkę, którą udało się wyleczyć z choroby serca. Ciekawe, czy i ja dostanę szansę na skuteczne leczenie? Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie! 

Dorota

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
Wysyłam dobre myśli ❤️ 130

donor2
Tomasz Jastrzębski
rok temu
Pani Doroto musi byc dobrze! Trzymam kciuki. 106

donor2
Aleksandra i Zofia
rok temu
Pani Doroto, życzymy dużo zdrowia i optymizmu. Będzie dobrze! Musi być dobrze! 103

donor2
Maria
rok temu
Pani Doroto, proszę być dobrej myśli. 90

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
5 miesięcy temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę
Jesteś silna Doroto,dasz radę :),Gosia. 32

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
16,30 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
82,70 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
35,00 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   2 772.69 zł
2024.04.02
Wypłata: 811,87 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne,inne
2024.02.19
Wypłata: 1 069,09 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne,konsultacje medyczne,transport
2024.01.05
Wypłata: 296,67 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.