Pokonam nowotwór piersi. Zbiórka na leczenie i rekonstrukcję.

Anna Wasilewska-Dąbek, OWCZARNIA,
numer zbiórki: 111676

slide1

Dziennik

2022.08.25
Minęło dokładnie pół roku od pierwszej operacji w wyniku której pozbyłam się nieproszonego gościa z mojego organizmu.
Dziesięć dni temu skończyłam 44 lata. Ostatnie 6 miesięcy były najtrudniejszymi w moim życiu.
Jestem w najlepszych rękach, biorę garść leków dziennie, rehabilituje się, ba! nawet wzięłam urlop od choroby.
Dziękuję, że mnie wspieracie. Ufam, że najgorsze już za mną. Od września zaczynam cykl badań sprawdzających.
2022.04.26
Ostatnie 2 miesiące to dziesiątki wizyt lekarskich, dwie operacje - dwie narkozy i dwie rozbieżne opinie specjalistów onkologów klinicznych, co dalej. Niestety nie przechodzę książkowo procesu rekonwalescencji po mastektomii i rekonstrukcji, stąd musiałam wprowadzić oszczędzający tryb życia przez duże 'o'. Powoli zbieram siły do dalszej walki. 27.04 wizyta u najlepszego genetyka w kraju, w Szczecinie. 28.04 po trzecią opinię onkologa klinicznego jadę aż do Poznania. Jadę po dobre wieści i najlepsze leczenie.
2022.04.15
Dziś, tuż przed świętami Wielkanocnymi otrzymałam długo wyczekiwany wynik histopatologiczny materiału usuniętego podczas mastektomii pierwszej piersi. Oznaczenie podtypu guza zmieniło się z luminalny A na lumnilany B. Oznacza to, że jest gorzej. Nie wiem jeszcze, jak ten awans wpłynie na moje dalsze leczenie farmakologiczne, zwiększyło się prawdopodobieństwo zastosowania chemioterapii, czego bardzo się obawiałam.
Zobacz więcej

Opis zbiórki

PL

Zanim wykryto u mnie raka piersi, miałam czasem tendencje do ponarzekania, szczególnie na nawał pracy, moją trójkę dzieci, która na zmianę, ale constant, coś ode mnie chce, męża (wiadomo), te psy, co tak bałaganią itd. W styczniu 2022 roku, kiedy usłyszałam diagnozę: złośliwy nowotwór piersi, przewartościowałam swoje życie. Teraz marzę, żeby wkurzali mnie jak najdłużej.

Czy moja historia jest podobna do innych? Nie wiem, cały czas poznaję historie kobiet zmagających się z rakiem (nie tylko piersi) i cały czas nie mogę pojąć algorytmu przydzielania nam tej choroby.

Nie pisałabym tego tekstu, gdyby nie moja najdroższa Paulina Krasnopolska, która pod groźbą zerwania kontaktu nakazała mi przesłać wynik USG piersi. To był jej ostatni apel, abym w końcu sprawdziła to niewelkie podskórne zgrubienie lewej piersi. Moje przeczucie mnie nie zawiodło, USG wykazało niegroźną zmianę, odetchnęłam z ulgą. Ponieważ USG piersi zawiera pakiet badania dwóch piersi, po przejechaniu aparaturą po prawej okazało się, że mam guzy, których nigdy bym sama nie wyczuła. Biopsja w styczniu 2022 roku potwierdziła najgorsze: nowotwór złośliwy.

W lutym przeszłam operację mastektomii jednej piersi z rekonstrukcją. Obecnie jestem w trakcie leczenia i fizjoterapii. Planuje prewencyjną mastektomię drugiej piersi. Poszukuję w tym samym czasie najlepszych rozwiązań farmakologicznych, aby zapobiec nawrotowi raka.

W związku z tym, że NFZ nie obejmuje opcji profilaktyczengo usunięcia piersi, na które się zdecydowałam, postanowiłam właśnie założyć tę zbiórkę. Przede mną długa droga: fizjoterapia, leczenie farmakologiczne, regularne rutynowe badania do końca życia. Chciałabym także zebrać fundusze na badania genetyczne, które powiedzą, jaki lek jest skuteczny w zwalczeniu mojego konkretnego typu raka.

Dziękuje wszystkim za dotychczasowe wsparcie i dobro, którego doświadczam codziennie. Chcę żyć.

Wasza Ania.

Darowizny na rzecz mojego leczenia można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 miesięcy temu
Trzymaj się i do zobaczenia przy kieliszku wina❤️ 80

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 miesięcy temu
Aniu WALCZ i nie poddawaj się. Jeszcze dużo przed Toba kochana. 78

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 miesięcy temu
Aniu, 3mam kciuki. 72
donor2
Właściciel zbiórki
dziękuje

donor2
Violetta Tabaka-Grabowska
8 miesięcy temu
Aniu, głowa do góry, wszystko będzie dobrze. 71
donor2
Właściciel zbiórki
Staram się trzymać najwyżej jak mogę, dziękuje!

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
60,40 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
25,20 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
1 036,40 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
96,50 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   42 388.44 zł
2022.11.04
Wypłata: 1 638,48 zł, kategoria wydatków: konsultacje medyczne,środki farmakologiczne,rehabilitacja
2022.10.20
Wypłata: 645,00 zł, kategoria wydatków: rehabilitacja
2022.10.17
Wypłata: 1 344,76 zł, kategoria wydatków: transport,środki farmakologiczne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.