Immunoterapia w leczeniu raka piersi

Anna Smoderek, Warszawa,
numer zbiórki: 111860

slide1

Dziennik

2023.05.30

Jestem po 3. chemii, która odbyła się w poniedziałek, a nie jak zwykle co drugi piątek. W ostatni dowiedziałam się, że po prostu zabrakło mocy przerobowych Instytutu Onkologii, aby przyjąć w danym dniu taką ilość pacjentów, jaka zgłosiła się ze skierowaniem na chemioterapię. Smutna i frustrująca rzeczywistość NFZ oraz zatrważająca skala ludzi dotkniętych chorobami nowotworowymi... Czekając za każdym razem w kolejce po 3-4 godziny na umowioną (!) wizytę, człowiek zaczyna mieć dość, ale po chwili dociera do mnie, że dla wszystkich, którym zależy na powrocie do zdrowia to jedyna opcja - przetrwać jakoś ten czas w zatłoczonych korytarzach, by dostać lek.

 

12/06 kolejna chemia i tego samego dnia immuno. Dam radę!

2023.05.19

Udało się! Pierwsza dawka immunoterapii lekiem Keytruda (pembrolizumab) już za mną. Najdroższa godzina w moim życiu. Dokładnie 13 875,12 zł. Dziękuję Wam! Każdemu, kto się dorzucił na moje leczenie <3

Zobacz więcej

Opis zbiórki

PL EN

Hej!

 

Mam na imię Ania. O diagnozie dowiedziałam się niedawno, tuż przed pierwszymi urodzinami mojego synka. Karmiłam piersią, więc gulka, którą wyczułam, wzbudziła moją czujność, ale nie pomyślałabym, że może okazać się nowotworem złośliwym piersi. Podczas USG wykryto, że oprócz wyczuwalnego guzka w tej samej piersi mam jeszcze jedną zmianę. Wynik biopsji był dla mnie druzgocący, byłam w szoku, tym bardziej, że badam się regularnie. Nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego nowotwór tak szybko rozwinął się w zaledwie rok, może mniej... Ciężko stwierdzić. Wiem natomiast, że można go wyleczyć poddając się najmocniejszej chemii tzw. czerwonej oraz immunoterapii. Czeka mnie również operacja.

 

Niestety immunoterapia w moim przypadku nie jest refundowana przez NFZ. Aby zwiększyć szanse na całkowitą remisję, będę przyjmować wlewy, których pojedyncza dawka to koszt 12.000 zł. Takich dawek potrzebuję kilkanaście na przestrzeni najbliższego roku. 

Jeśli możesz - pomóż mi wyzdrowieć. Dziękuję za każdą wpłatę! ♡

Hello!

My name is Ania. I recently found out about my diagnosis. It was just before my son's first birthday. I was breastfeeding and felt a lump. It caught my attention, but I didn't think it could be a malignant breast tumor. During an ultrasound, it was discovered that I had another change in the same breast that I could not feel before. The biopsy result was devastating for me, I was in shock, especially since I get regular check-ups. No one can explain why the tumor developed so quickly in just a year, maybe less... it's hard to say. However, I know that it can be cured by undergoing the strongest chemotherapy, called red chemotherapy, as well as immunotherapy. I also need to undergo surgery.

Unfortunately, immunotherapy is not covered by the National Health Fund (NFZ) in my case. In order to increase the chances of complete remission, I will need to receive infusions, with a single dose costing 12,000 PLN. I will need over a dozen of them over the next year which makes it 200 000 PLN in total.

If you can, please help me recover. Thank you for any donation! <3

Słowa wsparcia

donor2
Irek Sroczyński
miesiąc temu
3mam mocno kciuki abyście nie stracili wiary i sił na dalszą walkę! 44

donor2
Galyna Shportko
miesiąc temu
Ania, jesteś dzielna!!! Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia! 39

donor2
Alessandro
miesiąc temu
I wish you to get better as soon as possible. Non mollare, un abbraccio forte! 35

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
Życzę wyzdrowienia, jest to możliwe, również walczę z nowotworem złośliwym od 2 lat, leczenie przyniosło dobre wyniki i choroba się zatrzymała. Najważniejsze to wiara w wyzdrowienie i wytrwałość. 34

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Małgorzata Konarska - Turek
5 godzin temu
100,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
wczoraj
30,00 zł

donor2
Kasia Klu
2 dni temu
200,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 dni temu
10,00 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   86 792.07 zł
2023.05.24
Wypłata: 13 875,12 zł, kategoria wydatków: terapia onkologiczna
2023.05.09
Wypłata: 13 875,12 zł, kategoria wydatków: terapia onkologiczna

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.