Immunoterapia dla 42-letniej Ani

Anna Gruszka, Przasnysz,
numer zbiórki: 111750

slide1

Publikacje o Podopiecznym

Mamy już 218 tysięcy złotych na leczenie chorej na raka mieszkanki Przasnysza! Do zebrania pełnej kwoty brakuje już tak niewiele!
eprzasnysz.pl | Publikacja z 2023.01.12

Anna ma 43 lata, kochającego męża oraz dwie nastoletnie córki. Kilka miesięcy temu jej życie wywróciło się do góry nogami....

Czytaj dalej

Zbiórka na wsparcie w chorobie pani Anny z Przasnysza jeszcze trwa. Zebrano już bardzo dużo
ciechanow.cozadzien.pl | Publikacja z 2023.01.13

Dzięki ofiarności ludzi z Ciechanowa, Przasnysza, ale i całej Polski udało się już zebrać ponad 218 tysięcy złotych na leczenie pani Anny Gruszki, wieloletniej nauczycieli liceum w Przasnyszu i podopiecznej Onkofundacji Alivia....

Czytaj dalej

Opis zbiórki

PL

Pamiętam, jak wracała wieczorem i siadała przed stertą klasówek, mówiła "muszę to na jutro zrobić". Dawała z siebie wszystko jako nauczyciel, wymagała od innych, ale znacznie więcej od siebie. Toczyła taką walkę codziennie odkąd pamiętam, a dzisiaj staje w szranki z potrójnie ujemnym zaawansowanym nowotworem piersi, takim o którym nikt nie chce zbyt wiele mówić, bo niewiele jest tu dobrego do powiedzenia.

 

Rokowania niezbyt dobre przy tym typie nowotworu, na którego jedyną metodą jest chemioterapia, mastektomia i radioterapia - nie gwarantują jednak sukcesu. Brzydka, złośliwa odmiana nowotworu mająca ograniczone możliwości leczenia w Polsce.

Dziesiątki konsultacji ze specjalistami z całego świata, kilkanaście przeczytanych książek, przeanalizowane setki wyników badań, tysiące stron internetowych. Dziesiątki różnych alternatywnych terapii: akupunktura, posty, odżywianie, jad pszczeli, ćwiczenia i joga, ale nigdzie nie ma potwierdzonej skuteczności i wyniku 100%. Przy tej chorobie jedną metodą nie osiąga się takiego wyniku. Tutaj wynik daje konsekwencja i wiara, że jednak jest to możliwe.

 

Za kilka dni Ania rozpoczyna pierwszy cykl 17 chemioterapii oddzielonych w międzyczasie mastektomią i jeżeli będzie to konieczne radioterapią. Immunoterapię należy wdrożyć od samego początku, ponieważ daje to największe szanse na przeżycie. Wiemy, że warto, bo to działa. Dla tego nowotworu jest to na dziś jedyne skuteczne leczenie. Jedna dawka leku to wydatek rzędu 16 tysięcy złotych. Leczenie obok chemioterapii trwa rok, a lek trzeba podawać co 2/3 tygodnie. W Polsce taka terapia nie jest refundowana tak jak w większości krajów Unii Europejskiej czy też USA.

Link do leku: Zaawansowany potrójnie negatywny | raka piersi KEYTRUDA® (pembrolizumab) | Pacjentów

 

Ubezpieczenie i oszczędności osobiste nie wystarczą na pokrycie pełnych kosztów leczenia i opieki, gdyż jesteśmy normalną rodziną z kredytami. Dlatego zwracam się do Was, przyjaciele, znajomi oraz wszyscy z którymi zetknęliśmy się w swoim życiu. Jeśli jesteś w stanie wspomóc nas w uzyskaniu dostępu do immunoterapii, my i nasze dzieci będziemy Ci bardzo wdzięczni. 

Dziewczynki mają 13 i 16 lat, potrzebują mamy, a ja przyjaciółki i żony. Ania ma jedno marzenie: być dalej mamą na pełen etat, patrzeć jak dziewczynki dorastają oraz zatańczyć na ich ślubie.

 

Jak mawiają, życie jest dobrym nauczycielem, tylko trochę drogo bierze za swoje lekcje. Mam nadzieję, że jej edukacja będzie trwała jeszcze wiele lat, a rachunek za naukę nie nadejdzie zbyt szybko.

Mirek

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
Pani Aniu, uczyła mnie Pani 20 lat temu w liceum. Miło Panią wspominam. Powodzenia!!! 223
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję!

donor2
Barbara Kołakowska
rok temu
Pamiętam Panią Anię z przasnyskiego liceum i język angielski. Były to bardzo merytoryczne lekcje, a sama Pani Ania bardzo rzetelna i sprawiedliwa. Pani Aniu szybkiego powrotu do zdrowia. Serdecznie pozdrawiam. 189
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję Basiu!

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
My też zbieramy na tę immunoterapię . Miejmy nadzieję, ze wkrótce będzie refundowana. Powodzenia. 185
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję!

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
Trzymam kciuki Aniu👊💪 179
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję!

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
26,30 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
30,60 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
109,40 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
18,40 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   55 646.51 zł
2024.05.15
Wypłata: 1 000,00 zł, kategoria wydatków: inne
2024.05.06
Wypłata: 1 770,00 zł, kategoria wydatków: inne
2024.04.11
Wypłata: 600,22 zł, kategoria wydatków: transport,inne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.