Po raz drugi mam do czynienia z mocnym przeciwnikiem.

Aleksandra Turek-Samołyk, Warszawa,
numer zbiórki: 110171

slide1

Opis zbiórki

PL

Mam na imię Ola, mam 33 lata.

Na chorobę nowotworową choruję już drugi raz.

Pierwszy raz zachorowałam na raka piersi w 2015 roku. Wtedy świat mi się zatrzymał. Walczyłam wytrwale, starając się nie patrzeć w przyszłość. Każdy dzień był dla mnie na wagę złota. Przeszłam wtedy cykl 16 chemioterapii, mastektomię radykalną, rehabilitację oraz radioterapię. Jednak nikt nie dawał mi zapewnienia, że choroba nie wróci. Starałam się o tym nie myśleć, żyłam chwilą. I tak do tej pory, do listopada 2019 roku, gdy zdiagnozowano u mnie po raz drugi nowotwór piersi. Lekarze poinformowali mnie, że nie jest to wznowa, to inny typ nowotworu złośliwego.

Dzisiaj wiem, że mam do czynienia z mocnym przeciwnikiem, mocniejszym i bardziej agresywnym niż poprzedni.  

Leczenie, które obrali lekarze składa się z 18 chemioterapii, mastektomii oraz radioterapii. Wiem jedynie, że ma być ono bardziej agresywne i odczuwalne.  W tym momencie nie wiem co mam myśleć… Staram się nad tym w ogóle nie rozmyślać, bo gdzie w tym wszystkim jest sens? Jedynie co mnie motywuje do pracy to ludzie, którymi się otaczam. Rodzina, przyjaciele, wszyscy Ci, którzy dodają mi otuchy, to dzięki nim znowu walczę i nie patrzę w przyszłość. Staram się nadal pracować, w pracy nie myślę o chorobie. Jestem nauczycielem i każdy dzień spędzony z moją klasą jest dla mnie wyzwaniem, ale i radością. 

Dzięki temu jestem silna i mam pewność, że po raz drugi uporam się z chorobą i pokonam raka! Życie z bolesnych doświadczeń utkane czyni serce wrażliwym, lecz twardym jak diament. Mam szczęście, otaczają mnie wspaniali ludzie, którzy mnie wspierają i mam nadzieję, że spotkam jeszcze wielu dobrych ludzi na mojej drodze, ludzi, którym moja historia nie będzie obojętna.

Dzięki zgromadzonym środkom poprzez Fundację pokryję koszty rekonstrukcji piersi, której koszt waha się w granicach  20 tys. zł. oraz zakupu peruki za 7 tys. zł. Leczenie związane jest również z kosztami regularnych konsultacji, badań diagnostycznych oraz zakupem leków, które tylko częściowo są refundowane przez NFZ.

Słowa wsparcia

donor2
Gosia J
7 lat temu
Nie znam Ciebie Olu,ale Twoja historia jest mi bliska... Powodzenia 496
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję za wsparcie, niby jesteśmy sobie obcy a łączy nas tak wiele. Pozdrawiam

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 lata temu
Trzymaj się Ola 336

donor2
Darczyńca 321457
4 lata temu
Trzymamy kciuki Pani Olu. 321

donor2
Otylia Rękas-Sieradzka
4 lata temu
Trzymaj się...? 319

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
117,70 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
53,30 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
146,20 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
242,00 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   32.19 zł
2023.12.10
Wypłata: 500,00 zł, kategoria wydatków: konsultacje medyczne,inne
2023.07.17
Wypłata: 2 680,00 zł, kategoria wydatków: inne,badania diagnostyczne
2022.08.23
Wypłata: 767,93 zł, kategoria wydatków: inne,środki farmakologiczne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.