Pokonać chorobę raz na zawsze. Nierefundowane leczenie glejaka.

Agnieszka Wdowik, Ostrowiec Świętokrzyski,
numer zbiórki: 111211

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Dziennik

2023.02.13

Nowy rok, nowe plany i nadzieje... Niestety życie po raz kolejny je zweryfikowało.
W styczniu, po przypadkowej wizycie u dermatologa i wycięciu znamienia usłyszałam diagnozę - czerniak.
Nic dodać, nic ująć. Poczułam się, jakbym dostała obłuchem - glejak, a teraz jeszcze czerniak. Jednak nie tracę wiary i nadziei, że wszystko będzie dobrze. Jak wiadomo odpowiednie nastawienie jest bardzo ważne.
Dlatego dziękuję wszystkim za poprzednie lata - za pomoc finansową i za każde dobre słowo. Walczę, jestem pełna wiary i nie poddaję się.


Dziękuję i proszę o dalsze wsparcie.
Wierzę, że z Waszą pomocą uda mi się pokonać intruzów.

Opis zbiórki

PL

Mam na imię Agnieszka. Pochodzę z Ostrowca Św., gdzie się urodziłam. Kocham poznawać ludzi, czytać książki, zdobywać góry (te mniejsze) oraz odbywać podróże (te bliższe i te ciut dalsze - tak zawędrowałam do Gdyni, którą pokochałam, mam nadzieję ze wzajemnością). Jestem uśmiechniętą, pełną optymizmu osobą z ogromnym apetytem na życie.

 

Niestety rzeczywistość zweryfikowała moje plany. We wrześniu 2017 roku podczas wykonywania badania rezonansu magnetycznego wykryto u mnie guz mózgu. Potrzebna była pilna operacja, która odbyła się w grudniu. Jak się okazało, był to dopiero początek mojej walki z chorobą.

Badanie histopatologiczne nic nie wykazało. Od lekarza usłyszałam, że na razie mam się cieszyć. Radość jednak nie trwała zbyt długo. W kwietniu 2018 roku w trakcie badania kontrolnego MRI okazało się, że guz odrósł i trzeba ponownie operować. Druga operacja miała miejsce w czerwcu. W lipcu (po dość długim oczekiwaniu) otrzymałam wynik badania histopatologicznego - guz złośliwy mózgu, glejak. Przeszłam kilkutygodniową radioterapię, następnie kilkumiesięczną chemioterapię. Ale to jeszcze nadal nie był koniec. Minęło 12 miesięcy mojej walki z nieproszonym lokatorem. W lipcu 2019 roku wykonałam kolejne badanie kontrolne MRI, w którym stwierdzono progresję zmian, pojawiły się nowe ogniska. W czasie konsultacji usłyszałam od lekarza, że kolejna operacja może przynieść tylko więcej szkód.

 

Ciągle zmagam się ze skutkami ubocznymi operacji i przebytych terapii. Wciąż utrzymuje się lewostronny niedowład kończyny dolnej, zaburzenia równowagi oraz bardzo mocne jednostronne ograniczenie pola widzenia, co skutkuje wpadaniem na ludzi, przeszkody, czasami przewracaniem się.

Jak widać standardowe terapie nie dają dużych efektów – ciągle nie mogę pozbyć się niechcianego lokatora. Mimo wszystko mocno wierzę, że wrócę do zdrowia i dawnego życia. Przeszłam wszystko, co polska medycyna ma do zaoferowania. Guz nadal jest, w każdej chwili może ponownie zaatakować. Nie chcę bezczynnie czekać, aż to się stanie. Szansą na odzyskanie mojego zdrowia jest kosztowna konsultacja oraz leczenie poza granicami kraju. Koszt terapii wynosi ok. 70 000 euro (mam na myśli protonoterapię, immunoterapię bądź terapię Nanotherm). I tak pojawia się nowy problem: pieniądze. To, co w chorobie jest dla mnie najtrudniejsze to proszenie o pomoc, o wsparcie finansowe, bo tym razem sama nie dam sobie rady (do tej pory wydatki na leczenie pokrywałam z oszczędności, ale zgromadzone środki tak szybko maleją). Dlatego teraz potrzebuję Waszej pomocy i gorąco o nią proszę.

Proszę Was o wpłaty na moją zbiórkę oraz proszę także o udostępnianie mojej prośby, aby mogła dotrzeć do jak najliczniejszej grupy. Będę wdzięczna za każdą wpłaconą złotówkę oraz za każde udostępnienie. Z góry dziękuję za okazane serce. Wierzę, że dobro powraca!

 

DO ZOBACZENIA :)

 

 

Słowa wsparcia

donor2
Marta Religa
4 lata temu
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję ?

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 lata temu
Powodzenia 274
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję ?

donor2
Ewa Wdowik
4 lata temu
donor2
Właściciel zbiórki
Dzięki siostra :)

donor2
Ewelina Pytlak
4 lata temu
258
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję Ci Ewelinka z całego serducha :)

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
11 dni temu
200,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
200,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
61,20 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
234,40 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   26 700.98 zł
2022.12.15
Wypłata: 4 406,00 zł, kategoria wydatków: rehabilitacja,inne
2022.03.29
Wypłata: 3 918,90 zł, kategoria wydatków: konsultacje medyczne,inne
2020.07.22
Wypłata: 1 000,00 zł, kategoria wydatków: konsultacje medyczne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.