Odzyskać samodzielność, odzyskać życie

Agnieszka Małecka, Racibórz,
numer zbiórki: 111586

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Dziennik

2022.11.25
Witam!

Dawno nic nie pisałam, więc trochę aktualizacji. ;)

Na początku wszystkim razem i każdemu z osobna bardzo dziękuję za każda wpłatę oraz za przekazanie 1%.

Na dzień dzisiejszy terminu operacji jeszcze nie ma. 30 października 2022 byłam na kolejnej konsultacji u dr Maliszewskiego i na 21 grudnia mam zaplanowane badanie limfografii w szpitalu w Słupsku, po którym zostanie zaplanowana kolejność postępowania.

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Opis zbiórki

PL

Witam,

 

mam na imię Agnieszka, mam 42 lata i jestem mamą dwóch cudownych chłopaków: 14-letniego Szymona i 10-letniego Kamila, których sama wychowuję.

Kiedy w sierpniu 2019 r. usłyszałam diagnozę: rak piersi z przerzutami do węzłów chłonnych, mój świat się zawalił. Po pierwszym szoku postanowiłam walczyć. Walczyć, bo miałam dla kogo!!!

Leczenie zaczęłam od półrocznej agresywnej chemioterapii, przez którą straciłam włosy, brwi i rzęsy. Dałam radę! Na kolejnym konsylium podjęto decyzję o radykalnej mastektomii z usunięciem węzłów pachowych. Załamałam się perspektywą utraty kolejnego atrybutu kobiecości. Wtedy od jednego z lekarzy usłyszałam: „ Albo zdrowie, albo estetyka”. Wybrałam zdrowie (operacja odbyła się 11.05.2020 r.). We wrześniu 2020 przeszłam serię 20 naświetlań. Od października 2020 hormonoterapia oraz nierefundowane wlewy z kwasu zoledronowego.

 

Choroba zabrała mi już nie tylko pierś, ale moją pasję, jaką było fryzjerstwo. Teraz próbuje odebrać mi samodzielność. Po mastektomii sprawność mojej prawej ręki została mocno ograniczona. W ostatnim czasie jej stan znacznie się pogorszył, ponieważ pojawił się obrzęk limfatyczny oraz ból uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Są dni, kiedy nie jestem w stanie utrzymać długopisu lub widelca, o odkręceniu słoika czy umyciu głowy nie wspominając.

Pojawiła się szansa, by poprawić sprawność ręki. W czerwcu 2021 r. byłam na konsultacji u dr Maliszewskiego (pioniera w Polsce w chirurgicznym leczeniu obrzęku limfatycznego) i zostałam zakwalifikowana do dwóch zabiegów: zespolenia limfatyczno-żylnego (metoda LAV) oraz rekonstrukcji piersi płatem DIEP z jednoczesnym przeszczepem węzłów chłonnych.

Niestety czas oczekiwania na NFZ na zespolenie limfatyczno-żylne to na dzień dzisiejszy ok 10 lat – to czas, po którym może być dla ręki za późno.

 

Jedynym wyjściem jest operacja poza NFZ – prywatnie, która może odbyć się już za 1-2 lata. Jej koszt to 25 tys. zł. Do tego dochodzi intensywna rehabilitacja przed i po zabiegu, nie tylko manualna z rehabilitantem, ale również kompresoterapia, plus koszt wizyt i badań kontrolnych (min. 5 wizyt w okresie 12 miesięcy po operacji) oraz pobytu i dojazdów (ok. 700 km – trasa Racibórz- Słupsk lub Gdańsk).

 

Przez dwa lata mojej walki z rakiem próbowałam sobie radzić sama. Niestety „setki” badań, wizyty u specjalistów, rehabilitacja, suplementy wzmacniające odporność, dojazdy do oddalonych o ok. 80 km Katowic kilka razy w miesiącu oraz pokrywanie kosztów nierefundowanego przez NFZ leczenia lekiem Osporil wyczerpały moje możliwości finansowe i nie jestem w stanie sama pokryć kosztów operacji.

Mam nadzieję, że z Waszą pomocą się uda.

Z góry dziękuję za każdą cegiełkę oraz udostępnienie zbiórki.

Trzymajcie za mnie kciuki!

 

Agnieszka

Słowa wsparcia

donor2
Adrian Mach
2 lata temu
3maj się ciepło Aguś. 192

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 lata temu
Aguś jesteś WIELKA ❤❤❤ 190

donor2
Kinga Drząszcz
2 lata temu
Trzymaj się pozdrawiam serdecznie 178

donor2
Anna Kaczorowska
2 lata temu
Trzymaj się Aga 152

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 miesiące temu
212,10 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 miesiące temu
1,90 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 miesiące temu
83,70 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 miesiące temu
56,50 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   1 036.95 zł
2023.04.14
Wypłata: 18 345,00 zł, kategoria wydatków: inne

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.