Odzyskać samodzielność, odzyskać życie

Agnieszka Małecka, Racibórz,
numer zbiórki: 111586

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Dziennik

2022.11.25
Witam!

Dawno nic nie pisałam, więc trochę aktualizacji. ;)

Na początku wszystkim razem i każdemu z osobna bardzo dziękuję za każda wpłatę oraz za przekazanie 1%.

Na dzień dzisiejszy terminu operacji jeszcze nie ma. 30 października 2022 byłam na kolejnej konsultacji u dr Maliszewskiego i na 21 grudnia mam zaplanowane badanie limfografii w szpitalu w Słupsku, po którym zostanie zaplanowana kolejność postępowania.

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Opis zbiórki

PL

Witam,

 

mam na imię Agnieszka, mam 42 lata i jestem mamą dwóch cudownych chłopaków: 14-letniego Szymona i 10-letniego Kamila, których sama wychowuję.

Kiedy w sierpniu 2019 r. usłyszałam diagnozę: rak piersi z przerzutami do węzłów chłonnych, mój świat się zawalił. Po pierwszym szoku postanowiłam walczyć. Walczyć, bo miałam dla kogo!!!

Leczenie zaczęłam od półrocznej agresywnej chemioterapii, przez którą straciłam włosy, brwi i rzęsy. Dałam radę! Na kolejnym konsylium podjęto decyzję o radykalnej mastektomii z usunięciem węzłów pachowych. Załamałam się perspektywą utraty kolejnego atrybutu kobiecości. Wtedy od jednego z lekarzy usłyszałam: „ Albo zdrowie, albo estetyka”. Wybrałam zdrowie (operacja odbyła się 11.05.2020 r.). We wrześniu 2020 przeszłam serię 20 naświetlań. Od października 2020 hormonoterapia oraz nierefundowane wlewy z kwasu zoledronowego.

 

Choroba zabrała mi już nie tylko pierś, ale moją pasję, jaką było fryzjerstwo. Teraz próbuje odebrać mi samodzielność. Po mastektomii sprawność mojej prawej ręki została mocno ograniczona. W ostatnim czasie jej stan znacznie się pogorszył, ponieważ pojawił się obrzęk limfatyczny oraz ból uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Są dni, kiedy nie jestem w stanie utrzymać długopisu lub widelca, o odkręceniu słoika czy umyciu głowy nie wspominając.

Pojawiła się szansa, by poprawić sprawność ręki. W czerwcu 2021 r. byłam na konsultacji u dr Maliszewskiego (pioniera w Polsce w chirurgicznym leczeniu obrzęku limfatycznego) i zostałam zakwalifikowana do dwóch zabiegów: zespolenia limfatyczno-żylnego (metoda LAV) oraz rekonstrukcji piersi płatem DIEP z jednoczesnym przeszczepem węzłów chłonnych.

Niestety czas oczekiwania na NFZ na zespolenie limfatyczno-żylne to na dzień dzisiejszy ok 10 lat – to czas, po którym może być dla ręki za późno.

 

Jedynym wyjściem jest operacja poza NFZ – prywatnie, która może odbyć się już za 1-2 lata. Jej koszt to 25 tys. zł. Do tego dochodzi intensywna rehabilitacja przed i po zabiegu, nie tylko manualna z rehabilitantem, ale również kompresoterapia, plus koszt wizyt i badań kontrolnych (min. 5 wizyt w okresie 12 miesięcy po operacji) oraz pobytu i dojazdów (ok. 700 km – trasa Racibórz- Słupsk lub Gdańsk).

 

Przez dwa lata mojej walki z rakiem próbowałam sobie radzić sama. Niestety „setki” badań, wizyty u specjalistów, rehabilitacja, suplementy wzmacniające odporność, dojazdy do oddalonych o ok. 80 km Katowic kilka razy w miesiącu oraz pokrywanie kosztów nierefundowanego przez NFZ leczenia lekiem Osporil wyczerpały moje możliwości finansowe i nie jestem w stanie sama pokryć kosztów operacji.

Mam nadzieję, że z Waszą pomocą się uda.

Z góry dziękuję za każdą cegiełkę oraz udostępnienie zbiórki.

Trzymajcie za mnie kciuki!

 

Agnieszka

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
Aguś jesteś WIELKA ❤❤❤ 152

donor2
Adrian Mach
rok temu
3maj się ciepło Aguś. 148

donor2
Kinga Drząszcz
rok temu
Trzymaj się pozdrawiam serdecznie 141

donor2
Anna Kaczorowska
rok temu
Trzymaj się Aga 114

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Paulina Kupisz
5 miesięcy temu
30,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 miesięcy temu
75,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 miesięcy temu
43,80 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 miesięcy temu
71,10 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   0.06 zł
2023.04.14
Wypłata: 18 345,00 zł, kategoria wydatków: inne

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.