Walka o powrót do zdrowia

Agnieszka Kołodziejczyk, Błonie,
numer zbiórki: 111816

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Dziennik

2023.08.12

Kochani !

Wczoraj, 11.08.2023 r. popłynęła moja ostatnia biała chemia ! Ostatnie tygodnie były walką o wzrost wyników mofrologii - leukocyty i neutrofile mocno spadały, trzeba było włączyć zastrzyki. Ostatni wlew to była jedna wielka niewiadoma, 3 dni z rzędu robione badania (neutrolile spadły do 0,9 gdzie dolna granica to 2), stres i czekanie na decyzję lekarza. Ale udało się! Zakończyłam kolejny etap leczenia

I wiecie co, dzięki czepkowi Paxman zachowałam włosy :) a te, które wypadły już odrastają :)

Niestety leczenie dało mi trochę w kość: aktualnie czuję się mocno zmęczona, osłabiona, bardzo szybko się męczę, bolą mnie nogi (mam chore stawy więc chemia dodatkowo mi je osłabiła), mam napady gorąca i duszności i wiele innych. Ale nie poddaję się! 

W przyszłym tygodniu czeka mnie spotkanie z panią onkolog, która podejmie decyzję, czy zostanę włączona do programu lekowego o tajemniczej nazwie Abemacyklib. No i dowiem się, jakie będę przyjmować hormony.

W piątek natomiast mam wizytę u radiolog - powinnam już wtedy wiedzieć kiedy i w jakich ilościach będę naświetlana.

Mimo codziennych masaży limfatycznych, ćwiczeń, rozciągania, ręka nadal boli i ciągnie, w szczególności między ramieniem i łokciem. 

Bardzo chciałabym Wam podziękować za całe wsparcie jakie od Was otrzymuję. Jesteście wspaniali!

Trzymajcie za mnie kciuki, żeby wszystko się udało!

 

 

2023.05.13

Cześć :) 

 

Dawno mnie tu nie było, więc napiszę, co się zadziało od ostatniego wpisu:

 

5 maja zakończyłam wlewy czerwonej chemii ddAC- było ich cztery (tak, ta chemia faktycznie ma czerwony kolor!). Na szczęście mój organizm dobrze zareagował i nie miałam większych skutków ubocznych ;) 19 maja rozpoczynam chemię białą (Paklitaksel) - 12 wlewów co tydzień - jeżeli wszystko pójdzie dobrze i nie będzie żadnej obsuwy, to tę terapię powinnam zakończyć na początku sierpnia.

Na wlewach mam zakładany czepek chłodzący mający za zadanie zapobiec wypadaniu włosów, i powiem Wam, że u mnie się on póki co sprawdza! Postaram się wrzucić zdjęcie jako dowód :)

Aktualnie chodzę na rehabilitację, niestety czeka mnie daleka droga do powrotu do sprawności - o ile to możliwe - sprzed operacji. Ale walczę o każdy milimetr długości ręki (okazuje się, że przed rehabilitacją moja lewa ręka była krótsza niż prawa) i zasięgu ruchu. Na rehabilitacji nie tylko ćwiczę, mamy też zajęcia grupowe - uczymy się automasażu limfatycznego, jak pielęgnować bliznę, mamy mieć zajęcia relaksacyjne... 

Muszę pracować z blizną, żeby nie powstały zrosty - w tym celu nie tylko staram się to ogarnąć we własnym zakresie, ale także korzystam z terapii blizny (usługi fizjoterapeuty, który profesjonalnie ją masuje i rozciąga).

Ponadto muszę przyznać, że tempo diagnostyki, operacji i dalszego leczenia pozytywnie mnie zaskakuje! Czytając wiadomości innych Amazonek, że u nich sam czas pomiędzy konsylium i operacją jest ok. miesiąca, a nawet dwóch (nie mówiąc o czasie wykonania diagnostyki), to mam wyjątkowo szybkie tempo leczenia!

 

Tak że czeka mnie teraz dosyć intensywne 3 miesiące. Na szczęście mam wsparcie najbliższych oraz wielu ludzi, których los postawił w przeszłości na mej drodze. Bardzo Wam Kochani dziękuję ♥

Dziękuję też wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do mojej zbiórki oraz tym, którzy przekazali na mnie swoje 1,5% podatku ♥ 

Dużo zdrówka dla Was i do usłyszenia ;)

Opis zbiórki

PL

Cześć :)

 

Nazywam się Agnieszka, mam 38 lat, mam dwie cudowne córki i wspaniałego męża. Zawsze byłam osobą aktywną, wszędzie było mnie pełno, lubiłam wyzwania. Rok 2023 rozpoczął się dla mnie największym wyzwaniem - walką z rakiem piersi. Początkowo był to jeden guz, następnie po badaniu usg okazało się, że są to 3 różne zmiany w piersi i przerzut do węzłów chłonnych. Na szczęście badania nie uwidoczniły przerzutów do innych organów.

17 lutego miałam przeprowadzoną radykalną mastektomię z pełną limfadenektomią (wycięcie wszystkich węzłów chłonnych pachy lewej), bez rekonstrukcji.

W wyniku badań potwierdzono, że jest to rak inwazyjny, naciekający. Liczba węzłów ocenionych mikroskopowo: 15, zajętych 9.  Ten wynik dyskwalifikuje mnie do zrobienia testu Oncotype.

 

Aby wrócić do zdrowia i względnej normalności, konieczna jest rehabilitacja ręki, konsultacje medyczne i badania, dalsza terapia (chemioterapia, radioterapia i hormonoterapia), suplementacja. Po zakończonym leczeniu czeka mnie zabieg rekonstrukcji piersi (z przeszczepem skóry).

 

Jestem optymistycznie nastawiona do walki z rakiem, bo wiem, że jest to walka do wygrania! Mam dla kogo żyć i to mnie dodatkowo nakręca do działania. Niestety oprócz optymizmu i wsparcia najbliższych, do walki potrzebne są pieniądze. Zawsze starałam się wspierać innych (jestem Honorowym Zasłużonym Dawcą Krwi, wspierałam różnego rodzaju zbiórki), a teraz sama potrzebuję Waszej pomocy.

Dlatego bardzo Was proszę o wsparcie. Za każdą wpłatę serdecznie i z całego serca dziękuję.

Słowa wsparcia

donor2
Agnieszka Bawolska
11 miesięcy temu
Aga trzymaj się cieplutko 96

donor2
Willow
11 miesięcy temu
Będzie dobrze Aga ! Wygrasz ze skurwysynem ! 85

donor2
Katarzyna Gnat
11 miesięcy temu
Aga, Nie wierzę w to co przeczytałam. Trzymam ogromnie za Ciebie kciuki ale też wiem że jesteś waleczna osoba i na pewno ta walkę wygrasz. Ściskam Cię mocno. Kasia 84

donor2
Agnieszka
11 miesięcy temu
Będzie dobrze 😊 głowa do góry!!!! 66

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 miesiące temu
120,40 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 miesiące temu
61,70 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 miesiące temu
38,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 miesiące temu
66,20 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   25 427.21 zł
2024.01.21
Wypłata: 319,02 zł, kategoria wydatków: inne
2023.12.10
Wypłata: 368,00 zł, kategoria wydatków: transport
2023.12.10
Wypłata: 253,00 zł, kategoria wydatków: transport
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.