Nowoczesna terapia immunologiczna szansą na wyleczenie

Zbigniew Tomczuk, Lubań,
numer zbiórki: 111594

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Opis zbiórki

PL

Szanowni Państwo,

Mam 60 lat. Do 2018 roku byłem aktywnym zawodowo kierowcą. Mam dwoje dzieci: córkę Agnieszkę i syna Marcina, nastoletniego wnuka Mariusza oraz cudowną wspierającą mnie żonę Gosię. Z zawodu jestem kierowcą-mechanikiem, z zamiłowania majsterkowiczem i zapalonym działkowcem. Do czasu diagnozy byłem energicznym mężczyzną pełnym pasji i wigoru. W wolnym czasie oddawałem się swoim zamiłowaniom majsterkując, naprawiając starocie czy też tworząc własnoręcznie przeróżne konstrukcje ogrodowe.

Od blisko czterech lat zmagam się z chorobą nowotworową. W marcu 2018 roku przeszedłem operację usunięcia nerki, po krótkim czasie pojawił się rozsiew choroby do płuc. Od tego momentu rozpoczęła się moja walka z rakiem w oparciu o dostępny w ramach środków NFZ program lekowy. W ramach tego programu dla pacjentów z nowotworem nerki dostępne są jedynie dwie linie lekowe. Poddany zostałem leczeniu w ramach obu linii. Niestety zastosowane leczenie nie spowodowało regresji choroby.

W okresie luty-marzec 2021 roku rozpoczęto u mnie nowoczesną terapię immunologiczną lekiem Nivolumab. Niestety leczenie zostało przerwane z uwagi na brak możliwości dalszego finansowania Nivolumabu ze środków NFZ w ramach programu lekowego. Znalazłem się w dramatycznym położeniu, dalsze leczenie ze środków publicznych jest niemożliwe.

Od czasu zakończenia przyjmowania Nivolumabu przeprowadzono u mnie badania obrazowe stwierdzające odpowiedź mojego organizmu na zastosowane leczenie. Ostatnie badania wykonane we wrześniu wykazały widoczną regresję wszystkich zmian w płucach. Zastosowanie Nivolumabu okazało się skuteczne i dało nadzieję na zwycięską walkę z chorobą.

Koszt wznowienia przerwanej terapii immunologicznej – pierwszy cykl tj. 4-miesięczne leczenie to około 70-75 tyś. zł  przekracza moje możliwości finansowe. Znajdując się w tak trudnej sytuacji, zdecydowałem się wystąpić do Państwa z prośbą  o wsparcie.

Proszę o pomoc i dziękuję za każdą złotówkę!

Zbyszek z rodziną.

Darowizny na rzecz mojego leczenia można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
Będzie dobrze :) 104

donor2
Sąsiadka Z osiedla
rok temu
Trzymamy kciuki!!! 96

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
Powrotu do zdrowia! 95

donor2
Darczyńca Anonimowy
rok temu
Kibicuję całym sercem. Zdrowia Panie Zbigniewie! 91

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
8,70 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
31,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
68,20 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
267,30 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   572.58 zł
2022.10.12
Wypłata: 7 760,48 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2022.03.18
Wypłata: 13 109,00 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2021.12.20
Wypłata: 11 296,00 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.