Wsparcie w leczeniu

Zbigniew Tomczuk, Lubań,
numer zbiórki: 111594

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Dziennik

2023.12.02

Szanowni Państwo,

 

dziękuję za każdą wpłatę, dzięki Wam udało się zebrać środki, które pozwoliły mi na prowadzenie leczenia w czasie, kiedy nie było ono refundowane.

Od tego czasu – maj 2022, przyjmuję terapię Nivolumabem, a cykliczne badania obrazowe pokazują, że leczenie jest skuteczne i rozwój choroby został zatrzymany.

Niestety rosnące koszty życia, drogie leki, konieczność dojazdów do szpitala i specjalistów powodują trudności z utrzymaniem się z renty chorobowej. W związku z czym proszę o wsparcie umożliwiające codzienne funkcjonowanie.

 

Pozdrawiam serdecznie

Zbigniew Tomczuk

Opis zbiórki

PL

Szanowni Państwo,

 

mam 60 lat. Do 2018 roku byłem aktywnym zawodowo kierowcą. Mam dwoje dzieci: córkę Agnieszkę i syna Marcina, nastoletniego wnuka Mariusza oraz cudowną wspierającą mnie żonę Gosię. Z zawodu jestem kierowcą-mechanikiem, z zamiłowania majsterkowiczem i zapalonym działkowcem. Do czasu diagnozy byłem energicznym mężczyzną pełnym pasji i wigoru. W wolnym czasie oddawałem się swoim zamiłowaniom majsterkując, naprawiając starocie czy też tworząc własnoręcznie przeróżne konstrukcje ogrodowe.

 

Od blisko czterech lat zmagam się z chorobą nowotworową. W marcu 2018 roku przeszedłem operację usunięcia nerki, po krótkim czasie pojawił się rozsiew choroby do płuc. Od tego momentu rozpoczęła się moja walka z rakiem w oparciu o dostępny w ramach środków NFZ program lekowy. W ramach tego programu dla pacjentów z nowotworem nerki dostępne są jedynie dwie linie lekowe. Poddany zostałem leczeniu w ramach obu linii. Niestety zastosowane leczenie nie spowodowało regresji choroby.

 

W okresie luty-marzec 2021 roku rozpoczęto u mnie nowoczesną terapię immunologiczną lekiem Nivolumab. Niestety leczenie zostało przerwane z uwagi na brak możliwości dalszego finansowania Nivolumabu ze środków NFZ w ramach programu lekowego. Znalazłem się w dramatycznym położeniu, dalsze leczenie ze środków publicznych jest niemożliwe.

Od czasu zakończenia przyjmowania Nivolumabu przeprowadzono u mnie badania obrazowe stwierdzające odpowiedź mojego organizmu na zastosowane leczenie. Ostatnie badania wykonane we wrześniu wykazały widoczną regresję wszystkich zmian w płucach. Zastosowanie Nivolumabu okazało się skuteczne i dało nadzieję na zwycięską walkę z chorobą.

 

Koszt wznowienia przerwanej terapii immunologicznej – pierwszy cykl tj. 4-miesięczne leczenie to około 70-75 tys. zł  przekracza moje możliwości finansowe. Znajdując się w tak trudnej sytuacji, zdecydowałem się wystąpić do Państwa z prośbą  o wsparcie.

Proszę o pomoc i dziękuję za każdą złotówkę!

Zbyszek z rodziną.

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 lata temu
Będzie dobrze :) 168

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 lata temu
Kibicuję całym sercem. Zdrowia Panie Zbigniewie! 161

donor2
Sąsiadka Z osiedla
2 lata temu
Trzymamy kciuki!!! 155

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 lata temu
Powrotu do zdrowia! 149

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Kamil Zub
2 miesiące temu
50,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 miesiące temu
100,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 miesiące temu
68,90 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 miesiące temu
9,60 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   0.00 zł
2023.12.04
Wypłata: 3 686,13 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2022.10.12
Wypłata: 7 760,48 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2022.03.18
Wypłata: 13 109,00 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.