Terminator Sławcio - Damy radę!

Sławomir Busse, Wrocław,
numer zbiórki: 111692

slide1

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   590.40 zł

Podopieczny jeszcze nie wypłacił środków ze zbiórki.

Opis zbiórki

PL

Cześć!

Nasza przygoda zaczęła się 1. kwietnia (a dokładniej dzień wcześniej, kiedy to Sławek przyjechał do nas, by następnego dnia udać się do lekarza). Już sam dzień zaczął się wyjątkowo, kiedy pierwszym co ujrzeliśmy w kwietniu był śnieg na zewnątrz. Udaliśmy się do lekarza, gdzie ten już po chwili zdecydował o pilnym transporcie do szpitala i podał tlen. Niestety, choć nasza przygoda zaczęła się w tym szczególnym dniu, nie była żartem (choć w pierwszym momencie nie wszyscy chcieli nam uwierzyć). Później już wszystko zaczęło się dziać bardzo szybko.

Ze względu na problemy z oddychaniem, Sławka przeniesiono do innego szpitala na oddział otolaryngologiczny, gdzie już 4.04 została u niego zastosowana tracheostomia i pobrano wycinek do badań histopatologicznych i sprawdzano wszystko po kolei. Niedługo po tym wrócił do pierwszego szpitala w celu przeprowadzenia dalszej diagnostyki. Weekend spędziliśmy na miescu we Wroclawiu, by nacieszyć się powietrzem, ponieważ okazało się, że już we wtorek odwiozłam Sławka do ośrodka ze względu na inną chorobę spowodowaną spadkiem odporności (jest tam do dziś). 

We wtorek, 19.04 Sławek przyjechał do Wrocławia na zdjęcie szwów, tak poznał wstępną diagnozę, która niestety została potwierdzona następnego dnia. Wyniki badań histopatologicznych wykazały raka krtani z naciekami na gardło i przełyk. Każdy, kto choć raz w życiu spotkał Sławka wie, że to troszkę skryty, ale cudowny i zawsze wesoły człowiek. Na pytanie, jak się czuje, odrazu po otrzymaniu przeze mnie oficjalnych wyników odpowiedział "Oj tam oj tam, damy radę!". I od tej pory stało się to naszym motto :)

Na początku naszej przygody Sławek otrzymał samoistną ksywkę "Terminator". Zdaniem osób przebywających wokół niego, jakby Sławkowi ucięło rękę, założyłby plasterek (albo i nie) i poszedłby dalej z uśmiechem na twarzy. Dla mnie osobiście to po prostu Sławcio. Sławcio, który bije mnie po głowie swoimi zwiniętymi wynikami badań mówiąc, że mam się nie przejmować; który na spacerze w parku nauczył mnie jak odróżniać kaczora od kaczki, a przez okno szpitalne jak odróżnić sikorkę od gila; a także (ku mojemu ogromnemu niezadowoleniu) uświadomił mi, że wiewiórka którą widzę na drzewie to tak naprawdę dzięcioł... No i Sławcio, któremu wredne słodycze uciekają przez okno w szpitalach, jeszcze zanim zdąży na nie spojrzeć :D

Pamiętam swoje słowa w środku nocy do jednej z Pań zajmujących się Sławkiem tuż po założeniu rurki: "Człowieka tak naprawdę można poznać dopiero, kiedy przestaje mówić" i rzeczywiście tak jest. Poznajemy się każdego dnia i każdy dzień jest piękny. Nic nie dzieje się bez przyczyny i tego się trzymamy!

Już teraz  zaczynają stawać nam na drodze koszta. Sławcio potrzebuje rurki tracheostomijnej, która nie podlega refundacji, a także wymienników ciepła i wilgoci, by móc kontynuować leczenie. Koszt samych wymienników to około 300 zł miesiecznie, do tego dochodzą artukuły higieniczne niezbędne do utrzymania rurki w odpowiednim stanie, a to dopiero początek. Przed nami baaardzo długa droga, diagnostyka, badania i dojazdy na nie, leczenie i wiele wiele innych. 

Dajmy Sławciowi cieszyć się życiem, zamiast martwić wydatkami. Damy radę, musimy!

Dziękuję z góry za każde okazane wsparcie

Pamiętajcie, dobro wraca i to ze zdwojoną siłą :) 

Słowa wsparcia

donor2
Wojciech Wojti
16 dni temu
💪💪💪💪💪 17

donor2
Robert
16 dni temu
Damy rade sławek! 16

donor2
adrianek
15 dni temu
pozdro damy rade 16

donor2
Brzeszczot
15 dni temu
Zdrówka 14

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Brzeszczot
6 dni temu
100,00 zł
💪 7

donor2
Darczyńca Anonimowy
12 dni temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

donor2
Darczyńca Anonimowy
14 dni temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

donor2
Jacek J
14 dni temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.