Pomóż mi wygrać z mięsakiem

Michał Papliński, Kwidzyn,
numer zbiórki: 111851

slide1
slide1
slide1
slide1

Dziennik

2023.05.05

W dniu 2 maja 2023 r. szczęśliwie udało nam się osiągnąć pierwszy krok i jestem po pierwszej dawce leku. Jesteśmy pełni nadziei, jednak już wiemy, że koszt leczenia liczony od maja 2023 r. do grudnia 2023 r. na pewno będzie wyższy, niż początkowo wpisany w założonej zbiórce. Nie wliczamy kosztów ewentualnej hospitalizacji, która może wyniknąć w związku z jakąś nieprzewidzianą sytuacją oraz kosztów ewentualnej operacji. Dziekuję za okazaną pomoc i wsparcie. 

2023.04.24

Gdyby miłość mogła ocalić, żyłbym wiecznie. Dziękuję bardzo za wielkie wsparcie, za wszelką pomoc, za obecność i wiarę w to, że się uda, w co również bardzo wierzę. Nigdy bym nie pomyślał, że w tak krótkim czasie można doświadczyć tyle dobra na wielu płaszczyznach. Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim razem i każdemu z osobna. Pomimo tego, że bardzo trudno mi było podzielić się swoją historią i prosić o pomoc publicznie, nie żałuję tego. Chcę udowodnić, że z pomocą rodziny i dobrych ludzi można pokonać tak ciężką chorobę.  Mimo tego, że postąpiła w ostatnim czasie i były trudne chwile, wsparcie  które jest wokół mnie daje mi tyle siły, że z uśmiechem na twarzy idę po zdrowie. Jestem na ostatniej prostej.

Opis zbiórki

PL

Mam na imię Michał, w tym roku skończę 39 lat. Mam wspaniałą żonę i dwójkę dzieci w wieku 8 i 6 lat. 13 lat temu przeżyliśmy tragedię tracąc synka, który miał 8,5 miesiąca. Myślałem, że limit nieszczęść w mojej rodzinie został wykorzystany.


Kiedy w sierpniu 2021 r. mieliśmy szykować się do urlopu z rodziną w górach, odebrałem wyniki badań i trafiłem do szpitala, gdzie zaczęła się moja walka z nowotworem złośliwym – tłuszczakomięsakiem. Życie znowu nas doświadczyło, ale nie poddałem się, w tamtym momencie wygrałem tę walkę – wygrałem nowe życie po chemioterapii i trudnej operacji. Miałem dużo nadziei i nawet spokoju. Po cichu liczyłem, że raz na zawsze udało mi się pokonać tę śmiertelną chorobę.


Niestety w grudniu 2022 r. potwór, którego pokonałem, powrócił ze zdwojoną siłą. Od stycznia do marca otrzymywałem leczenie, które okazało się nieskuteczne, bo guz jest oporny na chemioterapię. Nadzieją są badania kliniczne pod kątem uszkodzonego genu, niestety niedostępne w Polsce. Dzięki pomocy i sercu dobrych ludzi, których spotkałem na swojej drodze, mam szansę na badania w klinice w Brukseli. Leczenie wiąże się z koniecznością dojazdów i noclegów w Brukseli, do tych kosztów dochodzą wydatki związane m.in. z płatnymi badaniami, w tym PET, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, które muszą być przeprowadzone w tamtej klinice, a których nie refunduje NFZ. Z uwagi na tak agresywny rozwój choroby i to, że liczy się każdy dzień, aby jak najszybciej dojść do etapu podania leku, zmuszony jestem prosić ludzi dobrych serc o pomoc w zebraniu środków na opłacenie wymienionych kosztów związanych z częstymi wyjazdami do Brukseli.

 

Kocham wędrówki górskie z moją żoną i dziećmi, więc marzenia pozostają te same – odkładam je tylko na później. Życie napisało dla mnie inny scenariusz, który był daleki od tego, co założyłem. Mam teraz nowe marzenie – powrót do zdrowia i walkę do samego końca, bo mam dla kogo. Mam dwójkę wspaniałych dzieci i żonę. Rodzina jest dla mnie całym światem i chcę patrzeć, jak moje dzieci się rozwijają i dorastają.

 

Dziękuję za to, że są ludzie, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny, dlatego jeśli możesz wesprzyj moje dalsze leczenie. Dzięki temu będę mógł jak najdłużej cieszyć się z chwil spędzonych z tymi, których kocham – z moimi najbliższymi.

Jeśli chciałbyś wesprzeć mnie w walce o zdrowie, istnieje możliwość przekazania 1,5% podatku. W tym celu należy podać KRS Fundacji Alivia 0000358654 i koniecznie wpisać cel szczegółowy mojej zbiorki   - Michał Papliński, 111851.

Słowa wsparcia

donor2
Anna Czarnowska
miesiąc temu
Zdrowie jest najcenniejszą zdobyczą, a zadowolenie największym bogactwem. Wierzę w Was że wszystko będzie dobrze! Musi !! 71

donor2
Ja Gąsiorowska
miesiąc temu
Michał dacie radę! 60

donor2
Aneta
miesiąc temu
Michał…dasz radę, trzymamy mocno kciuki!!!! 57

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
Michał, jeszcze nie jeden szczyt górski będzie Wasz! 51

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Zdzisława Gmyrek
7 godzin temu
500,00 zł

donor2
Maria Brzozowska
9 godzin temu
25,00 zł
Licytacja numer 208 2

donor2
Maria Brzozowska
9 godzin temu
35,00 zł
Licytacja numer 205 2

donor2
Jola Tynda
9 godzin temu
40,00 zł
Licytacja czarnej parasolki 2

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   90 045.50 zł
2023.05.31
Wypłata: € 550,00 , kategoria wydatków: inne
2023.05.23
Wypłata: 822,60 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne
2023.05.16
Wypłata: € 834,38 , kategoria wydatków: środki farmakologiczne,inne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.