Zbieram na dalsze leczenie i walkę z rakiem

Łukasz Wiśniewski, Olsztyn,
numer zbiórki: 111196

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Dziennik

2021.01.18
Gdy zaczynaliśmy tę zbiórkę, prosiłem o wsparcie na zakup protezy. Rękę straciłem w walce z rakiem. I choć nadal byłem w trakcie leczenia, sądziłem, że jestem na dobrej drodze, że pokonam potwora i zacznę odzyskiwać to, co mi zabrał. Niestety...
Ostatnie wyniki badań i rozmowa z panią doktor nie dały mi złudzeń. Nowotwór powrócił ze zdwojoną siłą! Muszę stoczyć z nim już trzecią walkę. Mój przeciwnik jest coraz bardziej agresywny, a ja jestem coraz słabszy, aby z nim walczyć. Zaatakował moje płuca i prawą kość udową. Wiem, że ta walka będzie walką na śmierć i życie... Moje życie!
Nie chcę umierać, mam tyle planów, marzeń... Tylu rzeczy jeszcze nie zobaczyłem i nie zrobiłem. To jeszcze nie mój czas!
Szukamy możliwości leczenia na całym świecie. Jednocześnie błagam Was o dobre myśli, ale także o wsparcie finansowe, bo koszty leczenia są dramatycznie wysokie.
2020.02.17
Dziękuję bardzo wszystkim dobrym osobom, które okazały serducho i pomogły mi zebrać już 2% potrzebnych pieniążków. Dziękuję Wam bardzo i liczę, że znajdzie się jeszcze dużo takich wspaniałych osób!

Opis zbiórki

PL

Nazywam się Łukasz Wiśniewski, mam 22 lata i od czterech lat walczę o życie z rakiem. Co prawda jedną bitwę już przegrałem, ale wojnę wygram...

 

A oto moja historia w telegraficznym skrócie:

Do lat osiemnastu moje życie toczyło się zwyczajnie: rodzina, przyjaciele nauka i sport. Żeglarstwo, snowboard i stolarstwo to były moje pasje, nic nie zwiastowało choroby. Choroba pojawiła się nagle wiosną 2017 roku, tuż przed maturą. Wszystko potoczyło się szybko.

Ból ręki, ortopeda, rezonans, biopsja, rozpoznanie – nowotwór złośliwy kości prawego przedramienia (mięsak Ewinga). Brak możliwości leczenia na miejscu. Skierowanie do Centrum Onkologii w Warszawie, dojazd 250 km, przychodnia w Centrum i natychmiastowe przyjęcie na oddział szpitalny. Następnie roczna chemioterapia w cyklu: tydzień w szpitalu, dwa tygodnie w domu. Nie poddaję się, uczę i zdaję maturę. Po trzech cyklach chemii przygotowanie do amputacji bądź radykalnej radioterapii. Wybieram radioterapię. Dwa miesiące naświetlania, dawka maksymalna, jaka jest dopuszczalna. Kontynuacja chemioterapii. Ręka poparzona promieniowaniem, ból i rana, która powoli się goi. Zaczynam studiować.

Rok 2018 cykliczne kontrole - rezonans i tomografia. Choć ręka częściowo niesprawna, żyję nadzieją, że rak został pokonany.

Rok 2019 jesień - podejrzane zmiany w ręce, kolejna biopsja i wynik – wznowa. Rak nie odpuścił. Decyzja – amputacja. 13 grudnia 2019 przegrywam bitwę o rękę – amputacja i ponownie chemia.

 

Co dalej, jak pisać, jak studiować, jak działać?

Leczę ranę po amputacji - tę na kikucie i tę w psychice. Nie poddaję się, jestem silny i z optymizmem patrzę w przyszłość. Zawsze byłem aktywny i takim chcę pozostać, brak mi tylko ręki, ale przecież można ją częściowo zastąpić protezą. Pierwsza konsultacja z protezownią i powalająca wiadomość, że koszt protezy to 500 tys. zł. Suma nieosiągalna dla mnie.

Postanawiam uruchomić zbiórkę, zakładam ją w fundacji. Wierzę w to, że jest wiele dobrych ludzi, którzy mi pomogą.

Bardzo proszę o wsparcie przez wpłatę na konto fundacji.

Słowa wsparcia

donor2
Tobiasz Wiśniewski
3 lata temu
Wiem po części przez co przechodzisz, niedawno sam zakończyłem chemio, a później radioterapię. Ciężko uwierzyć, ze Twoja choroba nawróciła. Bądź silny i nigdy się nie poddawaj 243

donor2
Joanna
3 lata temu
Pozdrawiamy i życzymy zapełnionej skarbonki. 233

donor2
Anna Laudańska-Zając
3 lata temu
Łukaszu trzymaj się! Uśmiech mimo wszystko! 230

donor2
Paulina Borkowska
3 lata temu
Trzymaj się! 228

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 miesiące temu
1,40 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 miesiące temu
42,50 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 miesiące temu
19,10 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 miesiące temu
10,80 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   103 210.31 zł
2022.12.04
Wypłata: 3 617,22 zł, kategoria wydatków: transport,środki farmakologiczne,konsultacje medyczne,inne
2022.11.12
Wypłata: 2 370,66 zł, kategoria wydatków: inne,transport
2022.10.06
Wypłata: 1 996,31 zł, kategoria wydatków: transport,inne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.