Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że Joanna odeszła…

Joanna Dmoch, Lipie,
numer zbiórki: 110644

slide1

Dni do końca: 23

slide1

Dni do końca: 23

slide1

Dni do końca: 23

slide1

Dni do końca: 23

slide1
slide1
slide1
slide1

Dziennik

2021.09.27
Pod koniec lutego stan Asi się znacząco pogorszył. Nie jest już w stanie samodzielnie funkcjonować i wymaga stałej opieki. Ma problemy z poruszaniem się po domu, a poza nim porusza się na wózku. Ciężko jest się jej wysłowić i wytłumaczyć cokolwiek. W związku z tym wymaga całodobowej opieki osoby trzeciej oraz rehabilitacji, która sprawi, że jej stan nie ulegnie pogorszeniu. Od tego czasu wydatki związane z Asią znacznie się zwiększyły, ponieważ do dotychczasowych kosztów związanych z wizytami lekarskimi czy drogimi lekami dołączyły koszty związane z usługami opiekuńczymi oraz rehabilitacją. W czerwcu trafiła do szpitala z zatorowością płucną i zakrzepicą żył dolnych. Ostatni rezonans wykonany na początku lipca nie wykazał cech wznowy guza. Lekarze po tym badaniu zdecydowali o wstrzymaniu dotychczas przyjmowanej chemioterapii do czasu następnego rezonansu, który odbędzie się 8 października. Lecz to nie wszystko złe, co przytrafiło się w ostatnim czasie naszej rodzinie. Ja, mąż Asi, po zabiegu laryngologicznym trafiłem do szpitala ze wstrząsem septycznym i niewydolnością serca. Po trzech tygodniach ciężkiej walki w szpitalu udało mi się wrócić do domu, lecz odzyskanie pełnych sił zajmie mi dużo czasu, a mój obecny stan nie pozwala mi na zajęcie się w pełni żoną, jak to robiłem dotychczas. Dziękujemy wszystkim, którzy również w tym roku przekazali na Asię 1% z podatku oraz przekazali nam środki na dalszą walkę.
2020.11.23
Po raz kolejny chciałabym podziękować wszystkim tym, którzy wsparli mnie przekazując 1% z podatku oraz pozostałym darczyńcom, którzy przekazali środki na moją walkę z nowotworem. Ostatni rezonans wykonany 16.10.2020 r. w CO w Bydgoszczy wykazał progresję. Nowa zmiana przy rogu przednim prawej komory bocznej wielkości ok. 14x9x10 mm niemożliwa do usunięcia chirurgicznymi metodami. 2 listopada odbyło się konsylium w sprawie dalszego leczenia, na którym zalecono zabieg radiochirurgii, który odbył się 19.11.2020 r. Dzięki Waszemu wsparciu jestem w stanie sfinansować transport do ośrodków leczniczych, zakup leków, które muszę przyjmować na co dzień oraz prywatne wizyty lekarskie, a wasze ciepłe słowa dodają mi siły, aby walczyć dalej. Dziękuję i życzę wszystkim zdrowia w tym trudnym czasie.
2020.07.01
Ostatnie badanie rezonansem z perfuzją w Gliwicach wskazało na częściową regresję w przedniej części trzonu ciała modzelowatego oraz wieńca promienistego w porównaniu do badania z lutego 2019 roku, co jest dla mnie bardzo pozytywną wiadomością. Kontynuuję chemioterapię w CO w Bydgoszczy, lecz po co trzytygodniowym leczeniu chemioterapią już od dwóch lat mój organizm nie zawsze pozwala mi na jej przyjęcie. Następne badanie rezonansem mam zaplanowane na 10 lipca. Trzymajcie kciuki, aby i tym razem wyniki były pozytywne dla mnie. Jeszcze raz dziękuję za wszelkie wsparcie w walce z moją chorobą i modlitwy!

Opis zbiórki

PL

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że Joanna odeszła…

Składamy szczere wyrazy współczucia jej rodzinie i bliskim.

Zarząd Fundacji Alivia.

Skarbonka Joanny została zamknięta. Prosimy nie przekazywać darowizn na ten cel.

………………………………………………………..***………………………………………………………….

Joanna jest matką dwójki wspaniałych dzieci – 13 letniego Kacpra i 21 letniej Oli oraz żoną Jacka. Ma 45 lat. Mieszka w małej zachodniopomorskiej wsi, gdzie kiedyś uczyła dzieci zamiłowania do przyrody w lokalnym centrum edukacji. Jest zaangażowaną mamą, wychowując i tworząc Jackowi, Oli i Kacperkowi wspaniały, ciepły dom.  

Wszystko zmieniło się w maju 2015 roku, kiedy to wracając z uroczystości Dnia Matki dostała ataku epilepsji. W koszalińskim szpitalu, po badaniach dowiedziała się, że w jej mózgu pojawił się oponiak. Kolejne badania przyniosły jeszcze gorsze wiadomości – nieproszony gość w jej głowie okazał się być glejakiem. Diagnoza w X Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy brzmiała: Oligoastrocytoma anaplasticum, stopień III, czyli glejak III stopnia.

Rozpoczęła się walka o zdrowie i życie.
Pierwszą operację wycięcia guza z wybudzeniem śródoperacyjnym Asia przeszła w październiku 2015 roku w bydgoskim szpitalu. Później przyszedł czas na dwie chemioterapie oraz radioterapię. Wydawało się, że wygrała, guz został usunięty i przez jakiś czas nie odrastał. Okazało się jednak, że była to dopiero pierwsza bitwa. Po jakimś czasie wyniki badań rezonansu magnetycznego (które niestety trzeba było wykonywać prywatnie, ponieważ czas oczekiwania na badanie jest zbyt długi) wykazały wznowę, glejak powrócił. 

Kolejnym krokiem była operacja Gamma Knife w Warszawie. Wznowę usunięto. Była to następna wygrana bitwa – jednak nie ostatnia. Guz znowu odrósł. W październiku 2017 r, przeszła kolejną radioterapię w Centrum Onkologii w Gliwicach, gdzie była pod tymczasową opieką do czerwca tego roku. 

W tej chwili niemożliwa jest już ani inwazyjna operacja usunięcia guza, ani zabieg Gamma Knife.. Ratunkiem dla Joanny może być leczenie innymi, kosztownymi terapiami, takimi jak immunoterapia lub protonoterapia. Na razie te terapie są dostępne tylko za granicą. Dotychczasowe terapie, leczenie farmakologiczne, wyjazdy do lekarzy (do Gliwic, do Bydgoszczy, do Warszawy) pochłonęły wszystkie oszczędności rodziny.

W związku z tym zwracamy się o pomoc. Dzięki Państwa wsparciu możliwe będzie rozpoczęcie najlepszej dla Asi terapii - więc prosimy i będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, która pomoże nam w walce o życie Asi.

Darowizny na rzecz leczenia Asi można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 lata temu
Trzymam kciuki, na pewno się uda! 348
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję :)

donor2
Kinga Łutowicz
4 lata temu
Dużo zdrowia i siły:) 342
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję :)

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 lata temu
jesteś wielka. Dasz radę <3 319
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję :)

donor2
Darczyńca Anonimowy
4 lata temu
Podziwiam za siłę i wolę walki. Nie poddawaj się. Wiara czyni cuda. 307
donor2
Właściciel zbiórki
Dziękuję :)

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
miesiąc temu
50,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 miesięcy temu
25,20 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 miesięcy temu
39,60 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 miesięcy temu
37,60 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   1.83 zł
2022.05.31
Wypłata: 3 700,00 zł, kategoria wydatków: inne
2022.05.31
Wypłata: 5 036,99 zł, kategoria wydatków: konsultacje medyczne,środki farmakologiczne,inne
2022.05.15
Wypłata: 648,35 zł, kategoria wydatków: środki farmakologiczne,inne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.