Oporna postać agresywnego chłoniaka z komórek B (tzw. szarej strefy)

Jakub Burnos, Dobczyce,
numer zbiórki: 111690

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1
slide1

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   39 013.20 zł

Podopieczny jeszcze nie wypłacił środków ze zbiórki.

Opis zbiórki

PL

Cześć! Jestem Kuba, w maju skończę 24 lata. Rok temu z dnia na dzień wykryto u mnie ogromnego guza śródpiersia. Diagnoza: agresywny chłoniak. Od czerwca 2021 roku przeszedłem 5 cykli chemioterapii, następnie 2 cykle immunoterapii, potem kolejne cykle chemioterapii i kolejna immunoterapia w ramach RDTL. Niestety choroba jest oporna na leczenie. Obecnie istnieją wskazania do leczenia metodą CAR T-cells. Leczenie może być przeprowadzone w NIO PIB w Gliwicach pod warunkiem zabezpieczenia finansowego, ponieważ ta terapia nie jest objęta w Polsce refundacją NFZ, a jej koszt to ok 1,4 mln złotych.

Studiuję w Krakowie na Akademii Górniczo-Hutniczej (niestety jestem aktualnie na urlopie zdrowotnym, aby skupić się na leczeniu), podczas pierwszych cykli chemioterapii udało mi się zdać egzaminy końcowe, skończyć studia i obronić pracę dyplomową, a także dostać się na studia magisterskie na tej uczelni. Zanim zdiagnozowano u mnie nowotwór, lubiłem aktywnie spędzać czas chodząc z przyjaciółmi po górach, grając w gry planszowe czy poznając ciekawe zakątki Polski i świata. Moim marzeniem jest pojechać kiedyś do Ameryki Południowej w Andy. Obecnie spędzam wolne chwile czytając, malując i ucząc się języka hiszpańskiego, aaa i dużo spaceruję z naszym psem Patykiem :) Chciałbym wyzdrowieć, móc pracować, wrócić na studia i żyć normalnym życiem jak moi rówieśnicy. 

Dziękuję wszystkim ludziom, szczególnie rodzinie i bliskim przyjaciołom (oraz oczywiście lekarzom i pielęgniarkom), którzy wspierają mnie każdego dnia i dają nadzieję, że za niedługo będzie lepiej.

Kuba

Słowa wsparcia

donor2
Malgorzata Schmaja
10 godzin temu
Walcz Kubusiu, wszystko bedzie dobrze,jestesmy z toba i bardzo cie kochamy❤ 13

donor2
Karolina Głąb
8 godzin temu
Kuba wracaj szybko do zdrowia! Wierzę, że pokonasz chorobę, a po niej będziesz jeszcze silniejszy :) Życzę Ci dużo sił i uśmiechu w tym trudnym czasie oraz wielu łask Bożych dla Ciebie i Twoich bliskich 🤞❤️ Trzymaj się! 11

donor2
Grześ
23 godziny temu
Zakopane z Tobą Chłopie! Walcz! 8

donor2
Darczyńca Anonimowy
22 godziny temu
Jesteśmy z Tobą !! 8

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Rura
minutę temu
50,00 zł
Zdrowia

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 minut temu
20,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
7 minut temu
25,00 zł
Dasz radę!

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 minut temu
20,00 zł

Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.