Wstrzymujemy zbiórkę pieniędzy. Dziękujemy wszystkim darczyńcom!!

Hanna Kalotka-Kręglewska, Warszawa,
numer zbiórki: 110919

slide1

Dziennik

2019.04.15
Mam wspaniałą wiadomość. Firma AstraZeneca uruchomiła program lekowy wczesnego dostępu do leczenia podtrzymującego Olaparybem. Szczęśliwie spełniłam kryteria i zostałam zakwalifikowana do tego programu. Dzięki temu mogę na chwilę obecną wstrzymać zbiórkę. Jeszcze raz dziękują wszystkim Darczyńcom. Bez Waszej pomocy nie dałabym rady rozpocząć leczenia! Trzymajcie za mnie kciuki przez następne co najmniej 19 miesięcy leczenia Olaparybem. Oby nadal był skuteczny tak jak dotychczas.
2019.04.09
Bodek dzięki ! Podziękowania dla Tadeusza i dla WSZYSTKICH wspierających mnie od miesięcy. Dajecie mi ogromne wsparcia finansowe ale również psychiczne, mnóstwo dobrej energii, serca i dobroci. Chce się żyć. Ludzie są wspaniali.
2019.03.14
Bardzo dziękuję za kolejne wpłaty, to dla mnie ogromna pomoc. Co 2 tygodnie wykupuję kolejne opakowanie leku. Wyniki badań nadal bardzo pozytywne, czyli lek działa. To już 4 miesiące kuracji, zostało 20.
Zobacz więcej

Opis zbiórki

PL

Mam 63 lata, do tej pory byłam szczęśliwą żoną, matką i babcią, spełniałam się zawodowo. Jestem lekarzem i kocham mój zawód, nadal pracowałam pomimo bycia emerytką. Łatwiej mi było walczyć o zdrowie i życie pacjentów niż o własne.

W maju tego roku okazało się, że mam raka jajnika w stadium zaawansowanym (IIIC).

Czy coś zaniedbałam? Nie, co roku dokładne badania. Żadnych wcześniejszych symptomów, badania laboratoryjne w normie. Niestety na tego raka nie ma wczesnych testów. Dopiero laparoskopia wykazała rozmiar klęski. Konieczna była natychmiastowa operacja, następnie 6 kursów ciężkiej chemii z powikłaniami. Efektem, ku zaskoczeniu wszystkich, jest pełna remisja, brak zmian w tomografii komputerowej, markery w normie. Bitwa wygrana, ale nie wojna. Ten rak w 70% daje nawroty, a wówczas jest to już choroba śmiertelna.

Nadzieją w leczeniu raka jajnika są przełomowe wyniki badania SOLO1 ogłoszone w końcu października 2018. Lek Olaparib po operacji oraz pierwszej linii chemii, bez nawrotu, u pacjentek z mutacją BRCA1/2, stosowany przez 2 lata daje 60% szans na wieloletnie wydłużenie życia, a nawet WYLECZENIE.

Niestety nie jest on refundowany w tym wskazaniu (musi być kolejny nawrót raka, tak jak miała to Kora, by uzyskać lek za darmo). Bez refundacji koszt leczenia to ok. 24 000 zł miesięcznie!!! Leczenie Olaparibem wymaga włączenia leku najpóźniej do 8 tygodnia od zakończenia chemii. Nie będziemy w stanie sfinansować pełnego leczenia. Do czasu rejestracji i refundacji Olaparibu walczę o każdy dzień. Już codziennie łykam ok. 800 zł. Mamy szansę sami sfinansować tylko niecałe 50% kosztów kuracji. Jednak wierzę w dobroć ludzi i stąd moja obecność w Skarbonce. Cel zbiórki to pozostała część kosztów.  Każda wpłata jest szansą na kontynuację mojego leczenia i wyzdrowienie.

Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękuję.

Darowizny na rzecz mojego leczenia można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu.  Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Słowa wsparcia

donor2
Darczyńca Anonimowy
3 lata temu
Zdrowia i sił! I wesołych, radosnych Świąt i po Świętach. 273

donor2
Adam i Malgorzata Warzel
3 lata temu
Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Adam i Malgosia z Melbourne 266
donor2
Właściciel zbiórki
Kochani, bardzo dziękuję za wsparcie. Adam miło mi, ze jeszcze mnie pamiętasz, będąc tak daleko. Walczę i to z sukcesem, również dzięki ludziom takim jak Wy. Do zobaczenia przy okazji w Polsce.

donor2
Tadeusz
3 lata temu
Pani doktor, trzymam kciuki aby się udało. Jest Pani wspaniałym lekarzem i ma Pani wspaniałe podejście do pacjentów. Dziękuję Tadeusz 260

donor2
Adam Plewinski
3 lata temu
Zycze wam zeby sie udalo 256

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
10 miesięcy temu
21,10 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
10 miesięcy temu
36,60 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
10 miesięcy temu
10,30 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
10 miesięcy temu
15,00 zł

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   41.20 zł
2021.10.13
Wypłata: 3 316,80 zł, kategoria wydatków: inne,badania diagnostyczne,środki farmakologiczne
2021.02.18
Wypłata: 1 495,20 zł, kategoria wydatków: inne,badania diagnostyczne
2020.05.27
Wypłata: 2 040,28 zł, kategoria wydatków: konsultacje medyczne,inne,środki farmakologiczne,badania diagnostyczne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.