Walka z glejakiem

Agnieszka Rzeczkowska, Olsztyn,
numer zbiórki: 111785

slide1

Opis zbiórki

PL

W listopadzie 2021 roku po długiej ścieżce diagnostycznej badanie rezonansem magnetycznym wykazało u mnie dużego guza w płacie czołowo-skroniowym, który niedługo potem okazał się być glejakiem III stopnia (anaplastic astrocytoma IDH wildtype).

Musiałam szybko pogodzić się z tym okrutnym faktem i podjąć leczenie. W styczniu 2022 roku miałam pierwsza operację, podczas której guz został usunięty (Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy), a ja szybko odzyskiwałam siły i sprawność. Kontynuacją leczenia była 6-tygodniowa radykalna radioterapia połączona z chemioterapią. Na ten czas musiałam przenieść się do Bydgoszczy z Olsztyna, w którym mieszkam na co dzień. Skojarzone leczenie zakończyłam w maju 2022 r.

W lipcu udało mi się wrócić do pracy. Byłam w trakcie leczenia chemioterapią. Badania rezonansem były dobre, a ja coraz odważniej zaczęłam wybiegać myślami w przyszłość... 


Niestety w trakcie kolejnych badań (listopad 2022) rezonans wykazał wznowę guza. Tym razem, prawie natychmiast zostałam skierowana na reoperację, która odbyła się 9 grudnia (to oznaczało dwie kraniotomie w jednym roku).

Rekonwalescencja po drugiej operacji okazałą się zdecydowanie trudniejsza, a badania pooperacyjne potwierdziły największe obawy - zezłośliwienie się guza do glejaka wielopostaciowego IV stopnia.

 

Zgodnie z zaleceniami lekarzy jestem w trakcie przygotowań do kolejnego etapu leczenia. Z uwagi na wyniki genetyczne oraz krótki czas, w którym pojawiła się wznowa, będę korzystała z narzędzia TTF (Optune)  oraz immunoterapii Keytrudą. Obie formy leczenia nie są niestety w Polsce refundowane.

 

Mam pięcioletniego synka, którego wychowuję samodzielnie. W miarę możliwości kontynuuję pracę. Niestety koszty badań, konsultacji lekarskich, wyjazdów, leczenia oraz rehabilitacji są dla mnie coraz większym obciążeniem finansowym.

Dlatego zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w postaci przekazania 1,5% Waszych podatków na rzecz mojego leczenia i rehabilitacji. Z góry dziękuję za każde okazane wsparcie!


W celu przekazania 1,5% podatku należy podać w zeznaniu podatkowym KRS Fundacji Alivia: 0000358654 oraz w celu szczegółowym koniecznie numer mojej zbiórki: 111785

Słowa wsparcia

donor2
Joanna Kucharska
9 miesięcy temu
Aga, jestem z Wami sercem! 96

donor2
Andrzej Kowalczyk
9 miesięcy temu
Aga załatw drania!!! Moje 1.5% jest Twoje. I nie tylko moje . Trzymaj się! 96

donor2
Darczyńca Anonimowy
9 miesięcy temu
Bądź silna, trzymam kciuki <3 89

donor2
Ania BJ
9 miesięcy temu
Aguś! Jesteśmy z Tobą!!!! 80

Zobacz więcej

Darczyńcy

donor2
Darczyńca Anonimowy
2 dni temu
100,00 zł

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 dni temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

donor2
Darczyńca Anonimowy
8 dni temu
Kwota ukryta przez Darczyńcę

donor2
Darczyńca Anonimowy
9 dni temu
1 000,00 zł
Powodzenia Agnieszka! 4

Zobacz więcej

Wypłaty

Do dyspozycji podopiecznego pozostało:   99 397.32 zł
2023.11.17
Wypłata: 480,00 zł, kategoria wydatków: rehabilitacja
2023.11.17
Wypłata: 1 390,00 zł, kategoria wydatków: inne
2023.11.14
Wypłata: 600,00 zł, kategoria wydatków: konsultacje medyczne
Zobacz więcej

Podzbiórka

Podzbiórkę możesz założyć przy każdym celu, który jeszcze nie osiągnął 100%, a środki zgromadzone podczas jej trwania zostaną dodane do zbiórki głównej.